Prenos obrázkov

1. Pripravíme si podklad, na ktorý budeme obrázok prenášať. Ja som najprv naniesla čiernu farbu, potom kraje natrela čajovou sviečkou (tam farba nebude chytať) a potom natrela bielu farbu (niekoľko vrstiev). Kým ešte nie je farba úplne suchá, ale ani mokrá, vezmeme lepiacu pásku a na tých krajoch postupne bielu farbu sťahujeme, čiže prilepíme lepiacu pásku a rýchlo potiahneme.
2.Na kancelársky papier som nalepila (lepiacou páskou) papier na pečenie. Je jedno, či biely alebo hnedý- Stačí ho prichytiť len v hornej časti. Tak vložíme do laserovej tlačiarne a vytlačíme obrázok aký chceme (aj farebný, ak máme farebnú tlačiareň). Ak tlačíme aj písmo, nezabudnite to vytlačiť zrkadlovo!!!
3.Vystrihneme a priložíme na povrch -tou vytlačenou tmavšou stranou dole, aby sa to prenieslo na drevo. Prilepíme napr. papierovou páskou, ale môže aj lepiacou.
4. Obrázok prenesieme žehličkou, ja dávam na stredný bod tepla. A len špičkou žehličky -akoby sme zoškrabávali. Ono to bude vidieť, ako pekne ide farba na drevo. Ak si chcete overiť, či prešla všetka farba, stačí trošku poodhaliť, nakuknúť a znova priložiť a prežehliť.
5.Hotovo, takto si môžete preniesť rôzne obrázky, aj fotky, dokonca aj na sklo, či textil, tam už treba najprv naniesť lepidlo (napr. na servítkovú techniku), aby sa farba mala o čo zachytiť, ale chytá to aj bez lepidla, len to nie je také trváce.

Komentáre

juch, juch, jupííí! Toto som

Úsmev juch, juch, jupííí! Toto som potrebovala vedieť, ako na to . Len či moja radosť nie je predčasná Smútok . Tlačiareň mám totiž atramentovú. S ňou by to nešlo ? Aspoň čiernobiele obrázky.
Za fotopostup ďakujem. Srdce

Sklamem Ťa, ale s

Sklamem Ťa, ale s atramentovou to nefunguje. Smútok

ozaj perfektný postup,

ozaj perfektný postup, Nelinka vďaka...

super postup, dakujem velmi

super postup, dakujem velmi pekne, urcite vyskusam Tlieskam Tlieskam Tlieskam Kvietok Kvietok Kvietok Kvietok

žiaľ, s atramentovou je vraj

žiaľ, s atramentovou je vraj problem Smútok

žiaľ atrament sa v lepidle

žiaľ atrament sa v lepidle rozpíja, preto by sa Ti obrázky rozmazali.

Pompadur, nelinka, makovička

Úsmev Pompadur, nelinka, makovička = nepotešili ste ma. Ale skúsim rozhodiť siete medzi známych, zistím, kto má laserovú tlačiareň Mrkám Pohoda

V´daka

V´daka Tlieskam Tlieskam Tlieskam Tlieskam Tlieskam Tlieskam Tlieskam Tlieskam Tlieskam

(bez predmetu)

Áno Áno Áno

chcem sa opýtať, to tlačíš

chcem sa opýtať, to tlačíš rovno na papier na pečenie? nerozumiem na čo je ten kancelársky papier,,,postup je super Áno , len ja som asi nepochopila Mlčím

Na kancelársky papier

Na kancelársky papier prilepíš lepiacou páskou papier na pečenie. Ten je sám osebe tenký a tlačiareň by ho mohla pokrčiť.Kancelársky je ako podklad na spevnenie. Úsmev

Odporúčame