Prenos obrázkov

1. Pripravíme si podklad, na ktorý budeme obrázok prenášať. Ja som najprv naniesla čiernu farbu, potom kraje natrela čajovou sviečkou (tam farba nebude chytať) a potom natrela bielu farbu (niekoľko vrstiev). Kým ešte nie je farba úplne suchá, ale ani mokrá, vezmeme lepiacu pásku a na tých krajoch postupne bielu farbu sťahujeme, čiže prilepíme lepiacu pásku a rýchlo potiahneme.
2.Na kancelársky papier som nalepila (lepiacou páskou) papier na pečenie. Je jedno, či biely alebo hnedý- Stačí ho prichytiť len v hornej časti. Tak vložíme do laserovej tlačiarne a vytlačíme obrázok aký chceme (aj farebný, ak máme farebnú tlačiareň). Ak tlačíme aj písmo, nezabudnite to vytlačiť zrkadlovo!!!
3.Vystrihneme a priložíme na povrch -tou vytlačenou tmavšou stranou dole, aby sa to prenieslo na drevo. Prilepíme napr. papierovou páskou, ale môže aj lepiacou.
4. Obrázok prenesieme žehličkou, ja dávam na stredný bod tepla. A len špičkou žehličky -akoby sme zoškrabávali. Ono to bude vidieť, ako pekne ide farba na drevo. Ak si chcete overiť, či prešla všetka farba, stačí trošku poodhaliť, nakuknúť a znova priložiť a prežehliť.
5.Hotovo, takto si môžete preniesť rôzne obrázky, aj fotky, dokonca aj na sklo, či textil, tam už treba najprv naniesť lepidlo (napr. na servítkovú techniku), aby sa farba mala o čo zachytiť, ale chytá to aj bez lepidla, len to nie je také trváce.

Fotopostupy: 

Komentáre

:-) juch, juch, jupííí! Toto som potrebovala vedieť, ako na to . Len či moja radosť nie je predčasná :-( . Tlačiareň mám totiž atramentovú. S ňou by to nešlo ? Aspoň čiernobiele obrázky.
Za fotopostup ďakujem. (heart)

Sklamem Ťa, ale s atramentovou to nefunguje. :-(

ozaj perfektný postup, Nelinka vďaka...

super postup, dakujem velmi pekne, urcite vyskusam (clap) (clap) (clap) (flower) (flower) (flower) (flower)

žiaľ, s atramentovou je vraj problem :-(

žiaľ atrament sa v lepidle rozpíja, preto by sa Ti obrázky rozmazali.

:-) Pompadur, nelinka, makovička = nepotešili ste ma. Ale skúsim rozhodiť siete medzi známych, zistím, kto má laserovú tlačiareň ;-) B-]

V´daka (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) (clap) (clap)

(y) (y) (y)

chcem sa opýtať, to tlačíš rovno na papier na pečenie? nerozumiem na čo je ten kancelársky papier,,,postup je super (y) , len ja som asi nepochopila :-|

Na kancelársky papier prilepíš lepiacou páskou papier na pečenie. Ten je sám osebe tenký a tlačiareň by ho mohla pokrčiť.Kancelársky je ako podklad na spevnenie. :-)

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.