Servítkova technika

Fotopostupy na servítkovú techniku

Náušnice

Fotopostupy: 

Kvetináč

Jar je v plnom prúde, pomaly príde leto a čo si tak pripraviť kvetináč podľa svojho vkusu? Skúste sa inšpirovať mojím nápadom.

Budete potrebovať: drevený kvetináč, akrylovú farbu, pečiatky, lak v spreji, antikovaciu pastu, hubku a krycí lak.

 

 

Fotopostupy: 

Krásne hodiny pomocou servítkovej techniky so žehličkou

Pripravila som pre vás postup ako vyrobiť krásne hodiny pomocou servítkovej techniky a žehlenia. Je to vtipné, že žehliť sa dajú aj servítky a výsledok stojí za to. Ak vás hnevá pokrčená servítka a želáte si výsledok naozaj dokonalý tak vyberte žehličku a papier na pečenie. Stojí to za to :-)

Fotopostupy: 

Ako urobiť z decoupage papiera "ryžový papier"

Občas si kupujem časopisy o servítkovej technike, kde sú v prílohe aj pekné decoupage papiere. Po ich použití ma mrzelo len to, že som nedokázala zamaskovať hrany, lebo decoupage papier je hrubší než ryžový. Tak som skúšala všetko možné. Začala som so zbrúsovaním zadnej strany jemným brúsnym papierom, ale nebolo to rovnomerné a občas som urobila pri závere dieru ako hrom Plačem . Potom ma ale napadlo-prečo to neurobiť ako pri transfere obrázkov.

Postup:
1. Premočíme si vystrihnutý obrázok (striháme asi 1 cm od obrázka)pod tečúcou vodou.

Fotopostupy: 

Postup na veľkonočné vajíčko zdobené servítkou

Skúsili sme s dcérou servítkovú techniku na vajíčku. Na deťoch je to krásne, že neriešia každý detial, čo kde pasuje, sa prekryje, tvoria bez zábran.

Potrebujeme:
Vyfúknuté vajíčko, servítky s vhodným motívom, nožnice,lepidlo na servítkovú techniku, ale postačí vám asi akékoľvek tekuté, čo je po vyschnutí priehľadné, na zafarbenie vajíčka môžeme použiť akrylové farby

Postupové texty sa vám zobrazia, keď prejdete mýšou nad obrázkom

Fotopostupy: 

Pomůcky - razítka

Pro potřeby tvoření dekupáží, zdobení rámečků a obrázků jsem si udělal vlastní razítka. Na dřevěnou laťku jsem Chemoprenem nalepil pásky a čtverečky asi 1 mm silné kůže, nařezané pomocí ocelového pravítka a skalpelu. Zatím mne napadly akorát proužky a šachovnice, lze kombinovat různá zabarvení. Chichocem sa

Fotopostupy: 

Mini darček ku dňu matiek - postup

Martinka sa realizovala, trošku som jej pomohla pri nanášaní druhej farby.
Plechovku natrieme červenou akrylovou farbou, po zaschnutí prvého náteru, môžeme náter zopakovať.
Na suchý povrch nanesieme tenkú vrstvu krakelovacieho laku v jednom smere, necháme schnúť 1-2 hodiny.
Bielu akrylovú farbu nanášame špongiou (nie ťahom). Po chvíli sa začnú tvoriť prasklinky.
Obtrháme si vzor zo servítky, dáme dole spodné vrstvy.

Fotopostupy: 

Krakelovanie na sklo - fotopostup

Krakelovanie na sklo sa mi podarilo snáď na piaty pokus, kym som zistila, že problém nie je v mojom postupe, ale v akrylovej farbe.

Fotopostupy: 

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov

Skúšala som krakelovanie a zistila som, že to nie je vôbec také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Úsmev Papierovú krabicu natrelo moje dieťa krémovou akrylovou farbou.(chýba záber) Stačí raz. Na suchý povrch nanesieme krakelovací lak jedným smerom a necháme ho vyschnúť cca 2 hodiny, alebo aby bol na dotyk suchý. Môžeme si pomôcť fénom. Potom nastupuje najzaujímavejšia časť krakelovania, nanášanie druhej vrstvy farby.

Fotopostupy: 

Servítková technika - postup pre začiatočníkov

Plechovku natrieme akrylovou farbou. Po zaschnutí prvej vrstvy náter zopakujeme. Zo servítky "odtrháme" vybrané vzory a oddelíme od nich spodné dve vrstvy. Servítku priložíme k nádobe, ohneme napoly a na plechovku nanesieme tenkú vrstvu lepidla na decoupage. Priložíme prvú časť servítky a opatrne je pretrieme lepidlom aj z vonkajšej strany, postupujeme od stredu ku krajom servítky. Postup zopakujeme aj pre druhú polovicu obrázka. Rovnakým postupom prilepíme ďalšie dva motívy. Po vyschnutí lepidla pretrieme celý povrch lakom na decoupage.

Fotopostupy: 

StránkyZircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.