Servítkova technika

Fotopostupy na servítkovú techniku

Ako urobiť z decoupage papiera "ryžový papier"

Občas si kupujem časopisy o servítkovej technike, kde sú v prílohe aj pekné decoupage papiere. Po ich použití ma mrzelo len to, že som nedokázala zamaskovať hrany, lebo decoupage papier je hrubší než ryžový. Tak som skúšala všetko možné. Začala som so zbrúsovaním zadnej strany jemným brúsnym papierom, ale nebolo to rovnomerné a občas som urobila pri závere dieru ako hrom Plačem . Potom ma ale napadlo-prečo to neurobiť ako pri transfere obrázkov.

Postup:
1. Premočíme si vystrihnutý obrázok (striháme asi 1 cm od obrázka)pod tečúcou vodou.

Fotopostupy: 

Postup na veľkonočné vajíčko zdobené servítkou

Skúsili sme s dcérou servítkovú techniku na vajíčku. Na deťoch je to krásne, že neriešia každý detial, čo kde pasuje, sa prekryje, tvoria bez zábran.

Potrebujeme:
Vyfúknuté vajíčko, servítky s vhodným motívom, nožnice,lepidlo na servítkovú techniku, ale postačí vám asi akékoľvek tekuté, čo je po vyschnutí priehľadné, na zafarbenie vajíčka môžeme použiť akrylové farby

Postupové texty sa vám zobrazia, keď prejdete mýšou nad obrázkom

Fotopostupy: 

Pomůcky - razítka

Pro potřeby tvoření dekupáží, zdobení rámečků a obrázků jsem si udělal vlastní razítka. Na dřevěnou laťku jsem Chemoprenem nalepil pásky a čtverečky asi 1 mm silné kůže, nařezané pomocí ocelového pravítka a skalpelu. Zatím mne napadly akorát proužky a šachovnice, lze kombinovat různá zabarvení. Chichocem sa

Fotopostupy: 

Mini darček ku dňu matiek - postup

Martinka sa realizovala, trošku som jej pomohla pri nanášaní druhej farby.
Plechovku natrieme červenou akrylovou farbou, po zaschnutí prvého náteru, môžeme náter zopakovať.
Na suchý povrch nanesieme tenkú vrstvu krakelovacieho laku v jednom smere, necháme schnúť 1-2 hodiny.
Bielu akrylovú farbu nanášame špongiou (nie ťahom). Po chvíli sa začnú tvoriť prasklinky.
Obtrháme si vzor zo servítky, dáme dole spodné vrstvy.

Fotopostupy: 

Krakelovanie na sklo - fotopostup

Krakelovanie na sklo sa mi podarilo snáď na piaty pokus, kym som zistila, že problém nie je v mojom postupe, ale v akrylovej farbe.

Fotopostupy: 

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov

Skúšala som krakelovanie a zistila som, že to nie je vôbec také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Úsmev Papierovú krabicu natrelo moje dieťa krémovou akrylovou farbou.(chýba záber) Stačí raz. Na suchý povrch nanesieme krakelovací lak jedným smerom a necháme ho vyschnúť cca 2 hodiny, alebo aby bol na dotyk suchý. Môžemem si pomôcť fénom. Potom nastupuje najzaujímavejšia časť krakelovania, nanášanie druhej vrstvy farby.

Fotopostupy: 

Servítková technika - postup pre začiatočníkov

Plechovku natrieme akrylovou farbou. Po zaschnutí prvej vrstvy náter zopakujeme. Zo servítky "odtrháme" vybrané vzory a oddelíme od nich spodné dve vrstvy. Servítku priložíme k nádobe, ohneme napoly a na plechovku nanesieme tenkú vrstvu lepidla na decoupage. Priložíme prvú časť servítky a opatrne je pretrieme lepidlom aj z vonkajšej strany, postupujeme od stredu ku krajom servítky. Postup zopakujeme aj pre druhú polovicu obrázka. Rovnakým postupom prilepíme ďalšie dva motívy. Po vyschnutí lepidla pretrieme celý povrch lakom na decoupage.

Fotopostupy: 

Transfer gel-urob si sám

Pre tých, ktorí by chceli ušetriť, ponúkam alternatívu transfer gelu.
Zmiešať 1 diel vinylového lepidla
1 diel vodou riediteľného laku (ja som dala polomatný)
Postup je taký istý ako tu bolo nedávno prezentované
http://artmama.sme.sk/servitkova-technika/ako-na-transfer-gel

Fotopostupy: 

Fotopostup: Transfer zo servítky - nálepka

Zdravím všetkých kreatívnych človiečikov Úsmev .
Pridávam aj ja fotopostup na niečo, čo ste možno ešte doteraz nerobili. Verím, že je zrozumiteľný, hoci fotky sú robené za večerného svetla v kuchyni Úsmev , čiže nie moc pekné.
Obr. 01: Potrebujeme sklenenú podložku (v mojom prípade tanierik), transfer gel na servítky, vystrihnutý motív, z ktorého chceme mať nálepku, čiže vrchnú vrstvu servítky, štetec a nožnice, ktoré som zabudla odfotiť Úsmev .
Obr. 02: Transfer gel vytlačíme z tuby na tanier.
Obr. 03: Štetcom rozotrieme do súvislej vrstvy, tak aby neboli žiadne medzierky.

Fotopostupy: 

Ako na transfer gel

ahojte artmamky, odhodlala som sa spraviť fotopostup - snáď pomôže aj ďalším z Vás...

skúšala som transfer gel a až týmto spôsobom sa mi podarili všetky obrázky tak ako to malo byť...išlo o tretí pokus - takže ako sa hovorí do tretice všetko dobré... Chichocem sa

je to možno náročnejšie na čas - nakoľko treba nechať dobre uschnúť všetky medzikroky ale myslím, že výsledok stojí za to... vôbec nie je vidieť, že by šlo o obrázok tlačený na papieri - sú tam veľmi jemné prechody z obrázka na povrch krabičky...

Fotopostupy: 

StránkyZircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.