akrylova farba

Ahojte dievčatá.
Prosím Vas neviete mi poradiť ako odstraniť akrylovú farbu z kovania na drevenej krabičke- pokladničke?Podarilo sa mi pretriet pantiky bielou farbou ,pracovala som narychlo a nedala som si tie kovania preč a po zaschnuti nejde už dole,skušala som iba odlakovač na nechty ale nič.Krabičku mam skoro hotovu a ta farba sposobila že ju nemozem poriadne zavriet.Myslela som že to zoškrabem nožikom ale robia sa mi ryhy a nieje to pekne. Nepoznate nejaky figeľ? Budem Vám veľmi vďačna Bozkávam Ďakujem.

Odmontuj ich teraz a skús vyčistiť technickým benzínom. Niekedy stačí potrieť olejom a potom ide farba ľahko zoškrabať.

Pretože akrylová farba je riediteľná vodou, skús odmontovať kovania a skús farbu ošmirgľovať jemným šmirgľom pod vodou v nejakej plytkej miske.Technický benzín ani odlakovač nepomôžu.

najlepšie je kovanie dať dole pred natieraním Úsmev

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.