Detská autoumyváreň

Mám dvoch synov a obaja milujú autoumyvárne. Celé dni o nich rozprávajú, tak som im vyrobila ich vlastné. Celý fotopostup nájdete pod textom.

 katka0210

Na výrobu autoumyvárne je potrebná hlavne sololitová doska. Je ľahká a tenká, no zároveň dostatočne pevná, aby odolala aj sile detkého nadšenia. Na spevnenie strán som použila kovové L-ká. Kúpte si tiež strapce, pretože omotané na špilke sa krásne vrtia, podobne ako originál. Veľkým pomocníkom je taviaca pištoľ a obojstranná penová páska. Zvyšok si vie každý pripôsobiť podľa vlastného vkusu. 

Postup: 

Sololitovú dosku som si vyrezala do požadovaných rozmerov. Jedna stena mala otvor na okno, na to som použila priehľadný plast zo starej krabice. Sololit sa dá vyrezať aj orezávacím nožíkom, ale je to veľmi náročné a treba na to väčšiu silu. 

Steny sololitu som sa rozhola oblepiť filcom. Pri vyrezávaní filcu na strechu je potrebné myslieť na to, že musí byť širší ako je doska, pretože bude treba zakryť aj bočné steny. Na filc si treba poznačiť aj dierky, ktoré boli do sololitu vyvŕtané, špilkou to šlo potom bez problémov prepichnúť. 

Jednotlivé časti som lepila taviacou pištoľou. Pre lepšiu stabilitu odporúčam kovové L-ká nielen medzi strechou a stenou, ale aj medzi stenou a podlahou. 

Na špilku som si omotala strapce, pri dĺžke asi 13 cm som minula zhruba 57 cm strapcov. Je lepšie ich omotávať na husto, krajšie sa to vrtí. Začiatok a koniec omotávania som zalepila taviacou pištoľou. 

Pri tvorbe podlahy som sa rozhodla využiť mokrý efekt. Ten som docielila priehladným lepidlom a plastovou výplňou do šuflíkov. Podlahu som lepila ku zvyšku autoumyvárne až potom, ako som nasunula špilky so strapcami. 

Horné hrany som ešte prelepila penovou lepiacou páskou, aby si deti neotláčali ruky. Trčiace špilky, ktoré slúžia na točenie strapcami, som na koncoch ešte prešla taviacou pištoľou, aby sa deti nepoškrabali. Zostatkové strapce som ešte prilepila na strechu, nech je to veselšie :-)

Detská autoumyváreň 1

Detská autoumyváreň 2

Detská autoumyváreň 3

Detská autoumyváreň 4

Detská autoumyváreň 5

Detská autoumyváreň 6

Detská autoumyváreň 7

Detská autoumyváreň 8

Detská autoumyváreň 9

Detská autoumyváreň 10

Detská autoumyváreň - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Sonka, tak toto je absolútne dokonalé! Keby som bola tvoj syn, tak si aj cvrknem od radosti:)))) Paráda:) 

Kujeeem :-D

 

no úžasnéVáľam sa od sm a veľmi precízne urobené. Chlapci majú určite radosť a ušetrená peňaženka tiež(clap)(clap)(clap)

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.