Krakelovanie

Ahojte. Mozem pouzit na krakelovanie duvilax?

možeš vyskúšať. Niečo sa podarí, ale nebude to také, ako keď použiješ originál krakelovací lak. Ak ti veľmi záleží na výsledku a máš iba jeden pokus, tak radšej nie

Ok dakujem

Dobrý večer ako na krakerovanie? môžem krakerovací lak naniesť na už prilepenú servitku alebo najprv kraker a potom servítku ? Ďakujem za radu.

 

Ak chceš jednokrokový krakel, tak ten sa robí takto, najprv na dekorovaný predmet nanesieš tmavšiu farbu, potom jednokrokový krakel, potom nanesieš svetlú farbu, vtedy vzniknú prasklinky a až potom môžeš lepiť servítku a nakoniec prelakuješ.
Pri dvojkrokokovom sa to robí inak. Natrieš predmet farbou, potom nalepíš servítku, dáš 1. krok krakelovacieho laku, po preschnutí dávaš 2. krok krakelovacieho laku, vzniknuté prasklinky zvýraznuješ antikovacou pastou a na záver prelakuješ. Pozri si fotopostupy tu na stránke, máš to podrobne rozpísané.
Návod. na jednokrokové krakelovanie ale miesto Herkulesu alebo Duvilxu použí jednokrokový lak:
 https://artmama.sme.sk/servitkova-technika/krakelovanie-decoupage-ako-robim-ja-d

Návod na dvojkroký krakel tkzv. porcelánový:
https://artmama.sme.sk/servitkova-technika/porcelanove-vianocne-gule

Ďakujem veľmi pekne za radu.

 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.