Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát

Háčkovať sa nemusia vždy iba dečky a obrúsky na stôl alebo odevné súčiastky. Možností je oveľa viac. Čo tak uháčkovať kvietky, napríklad karafiát?

Ako uháčkovať kvet, karafiát | Postup, návod, tutorial

Je to kvet, ktorý nás kedysi sprevádzal všetkými oslavami. Aj keď ho časom vytlačili iní konkurenti, jeho krása nezanikla.

Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát 1

1. r.: 8 retiazkových očiek spojíme do kruhu.

Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát 2

2. r.: 3 retiazkové očká, 29 dlhých stĺpikov (spolu 30 stĺpikov).

Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát 3

3. – 6. r.: háčkujeme 2 dlhé stĺpiky do každého dlhého stĺpika predchádzajúceho riadku. Takže v 3. riadku máme na konci 60 dlhých stĺpikov.

Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát 4

Vo 4. riadku máme 120, v 5. riadku 240 a v 6. riadku 480 dlhých stĺpikov. Čím viac dlhých stĺpikov urobíme, tým bude kvet hustejší a krajší.

Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát 5

7. r.: háčkujeme krátke stĺpiky a do každého tretieho očka urobíme pikotku – uháčkujeme krátky stĺpik, 3 retiazkové očká a pichneme späť do krátkeho stĺpika.

Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát 6

Nakoniec všetko spolu spojíme a karafiát je hotový. Ak nemáme po ruke stonku z umelohmotného kvetu, môžeme použiť aj špajdľu, ktorú omotáme zelenou aranžérskou páskou.

Ako uháčkovať kvet? Vyskúšajte návod na háčkovaný karafiát - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

ÁnoÁno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.