Zvončeky z obalu na vajíčka

Možno potrebujete zabaviť deti. Alebo sa snažíte, aby aj vianočná výzdoba bola v ekologickom duchu. Skúste vyrobiť zvončeky netradičného tvaru z prázdnych obalov na vajíčka. 

Okrem obalov už stačí iba niečo na dekorovanie, napríklad drobné trblietky, lepidlo, kúsok povrázka na zavesenie a pár drevených guličiek.

Zvončeky z obalu na vajíčka 1

Obal na vajíčka, trblietky, lepidlo, zlatá fixa, guličky, povrázok

Zvončeky z obalu na vajíčka 2

Z obalu vystrihneme časť, ktorá najviac pripomína zvonček. Snažíme sa čo najrovnejšie zastrihnúť.

Zvončeky z obalu na vajíčka 3

Odstrihneme povrázok na zavesenie, navlečieme 2 korálky. Ak je v guličke menšia dierka, tak pri navliekaní si môžeme pomôcť tenším drôtikom, alebo aj niťou

Zvončeky z obalu na vajíčka 4

Korálky zaistíme uzlíkom tak, aby jedna tvorila srdiečko zvončeka a druhá priamo pod vrcholom držala povrázok na mieste.

Zvončeky z obalu na vajíčka 5

Prevlečieme cez vrch zvončeka, navlečieme ďaľšiu korálku. Zvonček dozdobíme podľa vlastného uváženia. Môžeme kresliť fixou, natrieť lepidlom a posypať trblietkami. Alebo nechať prírodný.

Zvončeky z obalu na vajíčka - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

podarený nápad, supéérPohodaPohodaPohoda

Áno

Perfektné Áno

(clap)(clap)(clap)ÁnoÁnoÁno

Skvelý nápad!:)

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.