Háčkovaná gumička do vlasov

Stačí pár zvyškov farebnej priadze, gumička do vlasov a za hodinku, dve vytvoríte vlasový doplnok pre svoju parádnicu presne podľa želania.  Napríklad tak, aby dopĺňala či naopak kontrastovala s obľúbenými šatami.

Potrebujeme zvyšky najlepšie bavlnenej priadze, gumička do vlasov, tenší a hrubší háčik

Začneme na 6 retiazkových očiek háčikom č.3 a uháčkujeme obdĺžnik o šírke 5 očiek a cca 6 riadkov. Ak máme tenšiu gumičky, budú stačiť 3-4 riadky.

Obdĺžnik zháčkujeme okolo gumičky. Začneme háčkovať chápadlá. Priamo z háčkovaného obalu gumičky uháčkujeme retiazku háčikom č.3,5. Háčkujeme cca 50 očiek. Ďalej pokračujeme tak, že do pedposledného a tretieho očka od konca retiazky uháčkujeme 3ks do každého očka. Ďalej 3 PDS (polodlhé stĺpiky) do 4. a 5. retiazkového očka od konca. A do zvyšných retiazkových očiek háčkujeme vždy 3 DS (dlhé stĺpiky) do každého retiazkového očka predchádzajúceho riadku. Na koniec sa vrátime  až k obháčkovanej gumičke, pevným očkom pripevníme (poistíme) háčkované "chápadlo" a pokračujeme ďalším ramenom. Znova priháčkujeme retiazku cca 50 retiazkových očiek, späť háčkujeme do každého retiazkového očka 3 stĺpiky.

Počet chápadiel aj farebná kombinácia je na vás. Len pozor, aby priveľa chápadiel nebolo ťažkých a neťahali gumičku dole.

 

Háčkovaná gumička do vlasov 1

Zvyšky priadze, háčik, gumička

Háčkovaná gumička do vlasov 2

Najskôr uháčkujeme obdĺžnik.

Háčkovaná gumička do vlasov 3

Zháčkujeme okolo gumičky

Háčkovaná gumička do vlasov 4

Háčkujeme cca 50 retiazkových očiek

Háčkovaná gumička do vlasov 5

Do každého retiazkového očka vždy 3 stĺpiky - to zabezlečí zatočenie remena

Háčkovaná gumička do vlasov 6

Koniec ramena prichytíme pevnám očkom

Háčkovaná gumička do vlasov 7

Počet ramien aj farebnú kombináciu volíme podľa vlastných úvahy.

Háčkovaná gumička do vlasov - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Krásna gumička. ÁnoVoľakde som videla podobne robené hračky pre mačky, zavesené na paličke. Pohoda

rovnako sa robia aj chobotničky pre maličké bábätká, hlavne tie v inkubátoroch. Zapotajú si do toho pršteky a nevyťahujú von hadičky, infúzie, kábliky. Lebo taký novorodenec ma veľmi silný úchopový reflex

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.