Prenos fotky na textil- prosím o radu

Nemám skúsenosti s Patchworkom ale skalopevne som sa rozhodla, že priateľovi na Vianoce spravím deku (len jednoduché vzory ako štvorce) a chcela by som tam dať aj fotky... no a tu je ten problém, kde dať tie fotky spraviť. Či by mi to spravili v nejakom obchode kde tlačia na textil alebo na to stačí nejaký zažehlovací papier alebo pod. Tuším som na nete niekde čítala o nejakom transferovom papieri alebo pod. A ptm ešte... Ako to bude s praním napr s tým zažehlovacím papierom? Úsmev ďakujem

Forums: 

ano, existujetransfer papier. jednoducho sa na ten papier vytlaci fotka na atramentovej tlaciarni a potom sa to prezehli na textil. da sa to potom normalne prat. ked sa dava do tlace, tak sa este v nastaveniach tlaciarne zada zrkadlovy obraz. ale kym tam nie su pismena, tak to fotke nevadi. keby ti este nieco nebolo jasne, tak sa kludne opytaj

aha takže nemusím si to ísť dať robiť niekde mimo môžem si to aj sama... a sú jednotné veľkosti toho papiera alebo trebárs aj nejaké väčšie? ja by som chcela tie fotky cca 25x25 ako mám štvorce. ďakujem :)

Ten papier je vo veľkostiach A4 a predáva sa na bledý a tmavý podklad rôzny. Podľa toho sa potom aj používa. Slnko

Doobre ďakujem :)

ja som pytala vo fotosluzbe v Presove ..jedna A4 stoji asi 5 € ..drahy patchwork .....

potvrdzujem, v prešove som minulý týžden kúpila na kusy, jeden A4 stál 1,70 eur

tak neviem, ja som kupovala v obchode s pocitacovou technikou a tam to nebolo take drahe, mozno tamto bola cena za cele balenie, je v nom asi 5 kusov

Transferový papier je balený po 5 alebo 10/12 kusoch, cena jednej A4 vychádza 1-2eur (podľa obchodu a značky papiera). Veci s takouto nažehlenou fotkou periem na 30°C a keď je nejaký fliačik dočistím ručne (dá sa aj Savom), len nešúchať.

Ďakujem vám veľmi pekne. Slnko Nebola som si istá ako je to s tým praním lebo niekde som čítala že praním sa tie fotky zlupujú.

Keď nebudú poriadne zažehlené, tak sa naozaj zlupujú. Alebo keď použiješ veľmi agresívny prášok na pranie (ja periem v Lovele alebo Woolite, v Perwole mi jedno tričko pustilo farbu, normálne sa tá nažehľovačka rozmazala Plačem ). Mala som aj papier, ktorý mal z druhej strany termocitlivú potlač, tak som hneď videla, či už stačí žehlenia, lebo to zmenilo farbu.

tak snáď keď si poriadne preštudujem návod a spravím všetko podľa toho sa mi to podarí :)
ďakujem všetkým Slnko

Dobry den dalo by sa o vytlacit aj na laserovej tlaciarni?

Sú aj papiere pre laserovú tlačiareň, ale sú drahšie.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.