Papierové tašky

Krabička ala papierová taška - postup

Krabička ala papierová taška - postup - foto postup

Ešte sme s Martinkou nenabrali odvahu na vytvorenie papierovej kabelky, tak sme skúsili okrúhlu krabičku. Aj tak to chcelo dosť veľa trpezlivosti a miestami aj fantázie. Dieliky sme skladali z pásikov papiera v pomere strán 2:5, pri kabelkách je iný pomer strán. Inšpirovali sme sa na internete, ale veľa toho bolo o improvizácii. Dno krabičky sadlo na tretí pokus. Použili sme cca 150 dielikov. Hotovú krabičku sme spájali pásikmi papiera zloženými napoly po dlžke, tak aby šírka bola totožná so šírkou zloženého dielika.

Fotopostupy: 

Kabelka s anglickým vzorem - "Burberry"

Kabelka s anglickým vzorem - "Burberry" - foto postup

Rozpočet na kabelku v obrázcích.
Vzor doporučuji vytisknout na A3.
Jednotivé archy s barevnými papíry na A4.

Jak mám původní plánek v excelu, tak přes veškeré snažení to trochu rozhodilo vzor (tečky) na podbarvených stránkách. Přeci jen dlouhá cesta z excelu do JPG... (XLS - PDF - JPG).

Bílá - bílý papír + průhledná izolepa.
Černá - bílý papír + černá izolepa.

Pokud budete zapínání kabelky řešit magnetem, tak doporučuji zkrátit boky o jednu řadu, prostě první řadu na bocích vynechat.

Přichycení uch najdete ve fotopostupu tady:

Fotopostupy: 

Kulatá ucha u "Burberry"

Kulatá ucha u "Burberry" - foto postup

Chtěla jsem pro vás vytvořit fotopostup, jak jsem připevnila kulatá ucha ke kabelce "Burberry". Nafotila jsem jedno přichycení a zjistila, že na každou část ucha se musí jít jiným způsobem. Prekvapenie

Zjednodušeně řečeno: jak mi to vyšlo, tak jsem provlíkla složený pásek, omotala okolo ucha a protáhla zpátky do základní kabelky. Nakonec jsem do mezer kápla chemopren. Spodní část ucha jsem ještě ke kabelce přichytila vlascem.

Nafotila jsem pouze první přichycení. Ale snad vám pomůže alespoň to.

Ucha jsem k základním řadám přichytila před sešitím kabelky.

Fotopostupy: 

postup lepení obrázku na kabelku

postup lepení obrázku na kabelku - foto postup

Tak tu to bude trochu zložitejšie, ale predsa. Vyberieme si obrázok, na počítači (alebo ručne) si vytvoríme mriežku - čtorčeky 1,7 x 1,7 cm na celú A4. Potom ju nalepíme diagonálně na obrázok. U tohoto fotopostupu nemám krajné trojúholníčky, pretože som ich nechcela, ale inak počítam i s nimi, ako vyjde obrázok. Potom si na čtvorčeky smerom dole (podla obrázku) nakreslím šipky, ktoré služia k tomu, aby som ich tak isto nalepila na priesvitnú lepiacú pásku. takto lepiacu pásku i so čtverečkom eště prirovnám na skladaný pásik a nalepím, vzniknuté trojúholníčky lepiacej pásky zahnem do rubu.

Fotopostupy: 

postup tvorby černo-bílé kabelky

postup tvorby černo-bílé kabelky - foto postup

Prvé vloženie fotopostupu nemožem nájsť, asi som urobila niečo zle, tak ešte raz. Na hlavnú časť kabelky som použila papieriky velikosti 3,5x14 cm, na boky asi 1,7x14 cm a na vrecko som ten papierik 1,7x14 prepolila na pol po dlžke i šírke viz. prvé obrázky. Celý postup som nakreslila a vyfotila, keby nebolo niečo jasné, poradím. Prajem veľa tvorivej radosti. Kvietok

Fotopostupy: 

foto postup na skladanú tašku z papiera

Viaceré ste sa pýtali, prečo nie sú dobré foto v návodoch...

tak pripájam linky na moje návody na skladanú tašku, keď budete na tej stránke a rozkliknente si obrázok, je tam pod ním aj popis.

http://www.pletenizpapiru.cz/17526/n-vod-na-skladan-ta-ku-1

http://www.pletenizpapiru.cz/17528/n-vod-na-skladan-ta-ku-2

Fotopostupy: 

Prišívanie uší

Prišívanie uší - foto postup

V prílohe pár nekvalitných fotiek, ale myslím , že celkom zrozumiteľných. Pásik na krúžku treba urobiť taký široký, ako je široký kosoštvorec, na ktorý ho budeme prišívať. Zvnútra kabelky je plastová podložka, aby zabránila trhaniu úpletu pod váhou "drobností" , ktoré v kabelke nosíme Úsmev

Fotopostupy: 

tak ešte jedna

tak ešte jedna - foto postup

sorry...nepatrí to do postupov

Fotopostupy: 

spájanie do pásov/ skladané tašky

spájanie do pásov/ skladané tašky - foto postup

Pridávam postup na spájanie pásov do kruhov na skladané tašky - snáď pomôže

Fotopostupy: 

Môj spôsob prišívania zipsu na papierovú kabelku.

Môj spôsob prišívania zipsu na papierovú kabelku. - foto postup

Myslím, že komentár netreba,snažila som sa nafotiť každý krok až do konca. :-)Ospravedlňujem sa za kvalitu snímok, fotila som len mobilom a to aj ušami, ústami, nosom....chýbala tretia ruka Úsmev

Fotopostupy: Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.