Servítkova technika

Z polystyrénových - porcelánové kraslice......

Z polystyrénových - porcelánové kraslice...... - foto postup

1./ Polystyrénové vajíčko dôkladne prebrúsime jemným brúsnym papierom. Mne sa osvedčila „špongia s brúsnym papierom“, s ktorým sa dobre manipuluje.

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage - foto postup

Vieme, že viacerí máte kreatívne tvorenie a servítkovú techniku v malíčku ;), ale mnohí stále nevedia o čom je reč, preto vám prinášame jednoduchý fotopostup, ako ľahko dotvoriť servítkovou technikou drevenú krabičku na vreckovky :).

 

 

Fotopostupy: 

Hodiny

Hodiny  - foto postup

Po asi 30 letech odešly přístroje z pokojového sdruženého barometru(+teploměr a vlhkoměr) Byl to výrobek NDR, soudruzi asi někde udělali chybu, že nevydržel na "věčné časy" jako nerozborné přátelství se SSSR !

Korpus je z nějaké hmoty, věrně napodobující dřevo, ten je super. Tak jsem vybrakoval přístroje, vyřízl otvor pro vložení hodinového strojku, trochu obrousil smirkem a upravil patinu inkousty Archival INK . Ze sololitu vyrobil náhražky přístrojů, dekorace je dekupáž.  A přidal pár ozdobných cvočků...

Fotopostupy: 

Náušnice

Fotopostupy: 

Kvetináč

Kvetináč  - foto postup

Jar je v plnom prúde, pomaly príde leto a čo si tak pripraviť kvetináč podľa svojho vkusu? Skúste sa inšpirovať mojím nápadom.

Budete potrebovať: drevený kvetináč, akrylovú farbu, pečiatky, lak v spreji, antikovaciu pastu, hubku a krycí lak.

 

 

Fotopostupy: 

Krásne hodiny pomocou servítkovej techniky so žehličkou

Krásne hodiny pomocou servítkovej techniky so žehličkou - foto postup

Pripravila som pre vás postup ako vyrobiť krásne hodiny pomocou servítkovej techniky a žehlenia. Je to vtipné, že žehliť sa dajú aj servítky a výsledok stojí za to. Ak vás hnevá pokrčená servítka a želáte si výsledok naozaj dokonalý tak vyberte žehličku a papier na pečenie. Stojí to za to :-)

Fotopostupy: 

Ako urobiť z decoupage papiera "ryžový papier"

Občas si kupujem časopisy o servítkovej technike, kde sú v prílohe aj pekné decoupage papiere. Po ich použití ma mrzelo len to, že som nedokázala zamaskovať hrany, lebo decoupage papier je hrubší než ryžový. Tak som skúšala všetko možné. Začala som so zbrúsovaním zadnej strany jemným brúsnym papierom, ale nebolo to rovnomerné a občas som urobila pri závere dieru ako hrom Plačem . Potom ma ale napadlo-prečo to neurobiť ako pri transfere obrázkov.

Postup:
1. Premočíme si vystrihnutý obrázok (striháme asi 1 cm od obrázka)pod tečúcou vodou.

Fotopostupy: 

Postup na veľkonočné vajíčko zdobené servítkou

Postup na veľkonočné vajíčko zdobené servítkou - foto postup

Skúsili sme s dcérou servítkovú techniku na vajíčku. Na deťoch je to krásne, že neriešia každý detial, čo kde pasuje, sa prekryje, tvoria bez zábran.

Potrebujeme:
Vyfúknuté vajíčko, servítky s vhodným motívom, nožnice,lepidlo na servítkovú techniku, ale postačí vám asi akékoľvek tekuté, čo je po vyschnutí priehľadné, na zafarbenie vajíčka môžeme použiť akrylové farby

Postupové texty sa vám zobrazia, keď prejdete mýšou nad obrázkom

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Pomůcky - razítka

Pomůcky - razítka - foto postup

Pro potřeby tvoření dekupáží, zdobení rámečků a obrázků jsem si udělal vlastní razítka. Na dřevěnou laťku jsem Chemoprenem nalepil pásky a čtverečky asi 1 mm silné kůže, nařezané pomocí ocelového pravítka a skalpelu. Zatím mne napadly akorát proužky a šachovnice, lze kombinovat různá zabarvení. Chichocem sa

Fotopostupy: 

Mini darček ku dňu matiek - postup

Mini darček ku dňu matiek - postup - foto postup

Martinka sa realizovala, trošku som jej pomohla pri nanášaní druhej farby. Plechovku natrieme červenou akrylovou farbou, po zaschnutí prvého náteru, môžeme náter zopakovať. Na suchý povrch nanesieme tenkú vrstvu krakelovacieho laku v jednom smere, necháme schnúť 1-2 hodiny. Bielu akrylovú farbu nanášame špongiou (nie ťahom). Po chvíli sa začnú tvoriť prasklinky. Obtrháme si vzor zo servítky, dáme dole spodné vrstvy.

Fotopostupy: 

Klúčové slová: Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.