Flisová kocka pre najmenších

Na výrobu flisovej kocky pre deti budeme potrebovať kúsky rôznofarebného flisu alebo filcu, nožnice, špendlíky, farebé nite,ihlu,krajčírsku kriedu,igelitovú tašku,púzdro od kinderka alebo malého krému (vajíčko z Oriflamu),korálky, kúsky molitánu na výplň.

1.Nastriháme si 6 rôznofarebných štvorcov(veľkosť podľa potreby).

2.Kriedou si predkreslíme rôzne motívy a tiež vystrihneme z rôznych farieb.

3.Jednotlivé motívy prikladáme na vystrihnuté štvorce tak, aby vynikol podklad aj motív
(nie žltý obrázok na žltý štvorec).

4.Keď sa nám páči kombinácia farieb,prišpendlíme si jednotlivé motívy na štvorce a začneme každý motív prichytávať obnitkovacím stehom na štvorce.

5.Takto si prišijeme všetky časti kocky.Potom jednotlivé strany kocky zošijeme tým istým obnitkovacím stehom alebo dá sa prešiť aj na šijacom stroji.

6.Zošijeme však všetky strany okrem jednej. Kocku prevrátime a začneme postupne plniť kúskami molitánu a nastrihanými kúskami igelitovej tašky(napr.z Tesca). Keď máme časť naplnenú vložíme do obalu od vajíčka alebo kinderka pár korálkov a uzavrieme.Vajíčko vložíme približne do stredu kocky a ďalej vkladáme igelit a molitán až kým nebude kocka pekne vytvarovaná a plná.

7.Na koniec zošijeme poslednú stranu kocky a hračku máme hotovu.

8.Je mäkká, šustí a ešte aj pekne hrká.

9.Príjemnú zábavu pri výrobe detskej kocky.

Flisová kocka pre najmenších 1Flisová kocka pre najmenších 2Flisová kocka pre najmenších 3Flisová kocka pre najmenších 4Flisová kocka pre najmenších 5Flisová kocka pre najmenších 6Flisová kocka pre najmenších 7Flisová kocka pre najmenších 8

Fotopostupy: 

Komentáre

Je to krásne,šité s laskou.Návod je Áno(clap)(clap)(clap)

veľmi pekná kocka. farebná. a návod je super. Áno(clap)ÁnoObjímam

Krásne, toto mám v pláne už dlho. Vďaka za návod!(clap)

velmi mile a urcite drobca potesi!!!

(clap)(clap)(clap)(clap) supeeeeeeeeer(clap) Áno

(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)

NÁDHERA!!!!

perfektný nápad, postup aj prevedenie!!!! (clap)Áno(clap)Áno

ďakujem všetkým, som rada že môžem poradiť :-)))(sun)

Áno robili sme s kubkom také isté Slnko ešte aj to vajíčko z kinderka a drevené korálky sme použili Úsmev akurát je nevýhoda, že sa z nich nedá dosť dobre skladať. riešením by bolo miesto molitanu kocka polystyrénu, ale ešte sme to neskúšali.
!!oceňujem super detailný návod!! Slnko

ďakujem konvalinka,tiež som nad tým rozmýšľala,dokonca nemusia byť len kocky,môže sa urobiť aj kváder,a ten obaliť do textilu aby stavebnica bola trochu pestrejšia. Treba sa len pohrať. Držím palce.(rofl)

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.