Štrikované papučky pre bábätko

Vložila som sem ako "komentár" návod na štrikované bábätkovské papučky a slafka83 prosila, či môžem pridať fotopostup, tak som niečo spáchala, dúfam, že pomôže.

Pružná vzorka:

1 očko hl. 1 očko obr. Stále opakujeme

Vrúbiková vzorka:

stále hladko – lícové aj rubové rady.

Plastická vzorka:

1 R. líce: celý hladko

2. R. rub: kraj. očko, (nahodiť, 2 obr. a nahodené očko prehodíme cez tieto 2 obr. očká, 2 obr.) – časť v zátvorke opakujeme, končíme kraj. očkom

3. R. líce: celý hladko

4. R. rub: kraj. očko (2 obr., nahodiť, nahodené prehodiť cez 2 práve upletené očká, 2 obr.)

Začíname od vrchu na 42 očiek, pletieme na ihliciach č. 3 vrúbikovou vzorkou 6 radov, potom 14 radov plastickou vzorkou, 4 rady pružnou vzorkou. Potom nasleduje 1 rad dierok:

1 krajové očko, 1 očko hl. (nahodiť, 2 hl. spliesť, 1 obr., 1 hl.) – vzorku v zátvorke opakujeme. Pružná vzorka sa nám nesmie dierkami narušiť. Ďalej pletieme ešte 3 rady pružnou vzorkou a potom pracujeme takto:

Z obidvoch strán dáme na zatváracie špendlíky prvých a posledných 16 očiek a pletieme na zvyšných stredných očkách 18 radov vrúbikovou vzorkou. Potom naberieme na obidvoch krajoch práve upleteného dielu (akoby jazýčka) po 13 očkách, pridáme na ihlicu aj očká zo zatváracích špendlíkov.

Máme spolu 68 očiek a pletieme vrúbikovou vzorkou najprv 10 radov rovno Začneme uberať z obidvoch strán 2x: v každom 4. rade po jednom očku a súčasne uberáme 4x v každom 2. rade z obidvoch strán stredných 8 očiek. Zvyšné očká uzavrieme.

Papučku zošijeme v strede vzadu a na prostriedku podošvy. Dierkami v pružnej vzorke pretiahneme točenú šnúrku.

Návod mám ešte zo ZDŠ-ky, tam sme to štrikovali na "Starostlivosti o dieťa", ale má ich odo mňa každý v širokom aj blízkom okolí, kto mal bábo.

Pokiaľ ide o veľkosť - treba si urobiť skúšku - kombináciou rôznych vĺn a ihlíc sa dá veľkosť dosť prispôsobiť - ja napríklad aj dosť sťahujem, takže mám vždy všetko menšie.

Štrikované papučky pre bábätko 1

Vrúbik, plastický vzor, pružný vzor s dierkami

Štrikované papučky pre bábätko 2

Na pomocných ihliciach 16 očiek na začiatku, 16 očiek na konci. V strede upletený "jazyk"

Štrikované papučky pre bábätko 3

Na boku jazyka nahodíme 13 očiek, prepletieme očká z pomocnej ihlice

Štrikované papučky pre bábätko 4

Pri pletení rubovej strany nahodíme 13 očiek na druhej strane jazyka a pripletieme očká z druhej pomocnej ihlice

Štrikované papučky pre bábätko 5

Tvaruhe sa predná časť papučky

Štrikované papučky pre bábätko 6

Vrchná časť papučky pred uberaním

Štrikované papučky pre bábätko 7

Rubová časť papučky pred uberaním

Štrikované papučky pre bábätko 8

Uberanie pred dokončením papučky

Štrikované papučky pre bábätko 9

Uberenie a dokončenie papučky

Štrikované papučky pre bábätko 10

Vytvarovaná päta a špička papučky, tesne pred zošitím

Štrikované papučky pre bábätko - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

ÁnoÁnoÁno Nádherné.(clap) (clap)(clap) Veľmi pekne Ďakujem za fotopostum,veľmi my to pomohlo.Hneď ich pojdem vyskúšať a dám potom vedieť ako som dopadla.(clap) (clap) (clap)|Ešte raz vďaka SrdceSrdceSrdceSrdceKvietokKvietok (sun):-* Bozkávam

krásne(y) (y),postup aj popis,dala si si záležať.(clap) (clap)(clap) pre mňa síce španielska dedina,nemám na to prispôsobené paprčky(rofl) Váľam sa od sm

krasa Mrkám

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.