Návod na háčkovaný šál s kapucňou

Tiež máte vždy pocit, že vám čapice nepristanú? Stále ste nenašli tú, s ktorou by ste sa cítili spokojne? Vyskúšajte šál, ktorý na na sebe aj kapucňu. Možno to bude pre vás to pravé.

Háčkovala som z dvojitého dúhového klbka YarnArt Flowers. Vy si samozrejme vyberte takú priadzu, ktorá vám najviac vyhovuje. Odporúčam vyskúšať Yarn Art Flowers Alpaca , ktorý má prímes alpaky a na zimu bude super.

Háčkovaný vzor a tvar je úplne jednoduchý, netreba pridávať, uberať. Háčkuje sa iba rovno. Jednoduchý vzor je zvolený iba vďaka tomu, že sa mi tak háčkuje lepšie. Kľudne stačí háčkovať aj len z dlhých stĺpikov. Ideálny projekt pre začiatočníka

Popis

Uháčkujeme retiazku dlhú približne 200cm. Úplne presný rozmer nie je dôležitý. Prvé 4 riadky sú dlhé stĺpiky. Ďalej pokračuje vzor: KS, 3DS do každého druhého očka opakujeme po celej dĺžke. Háčkujeme vlastne do každého druhého očka. Z opačnej strany do KS háčkujeme 3 DS, do stredného DS z trojice háčkujeme KS. Pokračujeme až do dĺžke 18 cm. Ukončíme.

Zložíme na polovicu. Od stredu poznačíme na každú stranu 25 cm a začneme háčkovať kapucňu. Háčkujeme ďalších 14 cm

Zložíme na polovicu a zošijeme.

Ak niekto chce, môže na kapucňu pridať aj brmbolec

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 1

Vzor: krátky stĺpik,

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 2

3 dlhé stĺpiky

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 3

Hotový šál

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 4

Rozmeru šálu s kapucou

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 5

Hotovo, zložené na polovicu.

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 6

Časť medzi bodmi A a B zošijeme

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 7

Kapuca na kabáte

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 8

Šál

Návod na háčkovaný šál s kapucňou 9

Duhové klbko Flowers

Návod na háčkovaný šál s kapucňou - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

Fantázia, ďakujem, presne toto som potrebovala, akurát si to moja dcérka priala na Vianoce.Srdce(clap)Srdce

To ma teší ÚsmevÚsmev

Dobry den, som zaciatocnik v hackovani, krasny vzor. Mozem sa spytat, ci som spravne pochopila postup?  4 r dlhych stlpikov  mi je jasnych, potom idem ks, 3 dlhe stlpiky a potom vynecham 1 ocko a zase idem ks 3 ds vynecham jedno ocko? a spat som to nepochopila? pomozete mi s tym?

Ake velke( navin klbka v m) ste mala klbko? Vystacilo Vam jedno na celu pracu? dakujem

4riadky DS sú v poriadku

potom sa háčkuje do každého druhého očka - 1KS, 1 vynechané očko, 3DS, 1 vynechané očko, 1ks.

Späť je to to isté, len KS sa hačkuje do stredného dlhého stlpika, ako keby do vrcholu oblúčika.  A 3DS sa hačkuju do KS predchádzajúceho riadku. Stále sa hačkuje do každého druhého očka

Ale aj keby to bolo celé len s DS, tak je to v pohode. Hlavný efekt tvorí samovzorovacia priadza.

Odporúčam použiť niečo, kde je aspon časť vlna. Videla som novinku Yarn Art Flowers Alpaca . Určite to bude na zimu lepšie.

Ja som použila dve klbka, robila som z nich naraz, lebo solo priadza mi prišla tenká. A jedno klbko stačí. Mne z 1000m ostalo.

Kľudne sa pýtaj ďalej. Rada poradím.

dakujem velmi pekne, takze urobim 1 ks, vynecham ocko 3ds sa hackuju do jedneho ocka a vynecham dalsie ocko….. Pozerala som alpaku ma 940 m bude stacit? dakujem velmi pekne

ano, presne tak.

Tých 940m bude určite stačiť.

dakujem, idem si objednat vlnu:)

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.