Ako vyrobiť jedlú kyticu

Dostali ste pozvanie na grilovačku? Skúste netradičnú kyticu z jedlých byliniek. Použiť môžete čokoľvek, čo máte radi na tanieri. Nevlastníte záhradu? Nevadí, poslúžia aj bylinky z kvetináčov a šalát z obchodu. Nebojte sa použiť fantáziu. Takáto kytička môže krásne dotvárať aj atmosféru vo vašej kuchyni. Nebude to iba zaujímavá, ale aj voňavá ozdoba a bylinky z nej môžete postupne používať do varenia.

Vyrobte si kyticu na zjedenie. Všetko, čo potrebujete:

vhodná nádoba (napr. cukornička zo súpravy po starej mame), bylinky zo záhrady – rozkvitnutá pažítka, kučeravý petržlen, pamajorán, ligurček, veľké šalátové listy...

Ako vyrobiť jedlú kyticu 1

Ako vyrobiť jedlú kyticu 2

Ako vyrobiť jedlú kyticu - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

Neviem, či mám doma čajník po babke, ale niečo takéto urobím. Ten čajník tomu dáva šmrnc. Aktuálne mám bežne vo váze mrkvovú vňať pre morča:))) Tiež pekné!:))

(clap)(clap)ÁnoÁnoSlnko dobry napad.. veru som aj ja taku uz niesla.

Len neviem identifikovat, co je to fialove v strede?

rozkvitnutá pažítka . ÚsmevÚsmev

To ma vobec nenapadlo, ved aj nasa uz zacina kvitnut. Pohoda

najskor som tie kvietky davala iba do vázy, ale zistila som, že super fungujú napríklad aj v zeleninových šalátoch. Alebo na ozdobu polievky

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.