Dvojzložkový krakelovací lak Pentart

Ahojte.
Máte prosím Vás niektorá skúsenosti s týmto lakom.Už som krakelovací lak používala(inú značku-tiež dvojzložkový),ale s týmto mi to vôbec nejde.
Natrela som pohár latexom a podľa návodu dala lak-povrch mi vôbec nepopraskal.
Skúšala som to dva krát a nič Smútok
Budem vďačná za každú radu,lebo by som ho už najradšej vyhodila.

Já jsem t tímto nepracoval, ale našel jsem návod na: http://www.malirske-platno.cz/umelecke-barvy-a-pripravky

Přijde mi, že výsledný efekt se nedostavil nesprávným postupem. To není dvousložkový, ale dvojkomponentový přípravek. Takže 1. slouží jako podkladová barva( bílá ) a 2. jako vrchní barva, která má popraskat( barevná ) . Spíše mi to přijde jako fazetkový lak !!! Olda Chichocem sa

Olda ďakujem za odpoveď.Ten lak čo mám doma som na stránke nenašla(ale je na ňom napísané crackle,tak to asi bude krakelovací),ale vyskúšam ho bez toho bieleho podkladu a možno to pôjde.Dám potom vedieť.Jara.

Tak som to vyskúšala priamo na sklo a nič.Dokonca som najprv použila druhú zložku a potom prvú,či náhodou nie sú vymenené nálepky a zbytočne.
Takže sa vrátim k svojej odskúšanej značke alebo skúsim jednokrokový.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.