servitkova tech.- pomoc!

Servitkárky, prosím, idem robiť fľašu a potrebovala by som poradiť. Mal by tam byť text. Môžem si ho vytlačiť na kancelarsky papier, a potom ho riadne prilepiť ako servitku? Bude to len mala plocha: meno a dátum. ĎAKUJEM. Kvietok

No da sa aj tak, len ten papier bude dosť hrubý, lepšie je ak vytlačiš na jednovrstvovú servitku alebo preklepový papier.

Marianka, tlačou na kancelársky papier si veľmi nepomôžeš. Na fľaši, alebo inom "servítkovanom" predmete, to vyzerá veľmi umelo a rušivo. Kancelársky papier je na to veľmi "hrubý".
Ak môžem poradiť, tak si na kancelársky papier prilep 1 vrstvu bielej servítky (najlepšie sú na to 3-vrstvové hygienické vreckovky, tie sú po "rozobratí" na tri časti veľmi jemné) a takto to vytlač. Servítku prilep na papier len po obvode. Potom to vytlačené písmo na servítke vystrihneš a nalepíš. Keď to budeš lepiť, tak opatrne, lebo laserová tlač sa trochu lepidlom rozmazáva. Je ešte jedna pomôcka, že po nalepení to písmo môžeš zvýrazniť čiernou konturkou. Nech sa Ti darí! (sun).

ale mám atramentovú tlačiareň,nerozpije sa mi to na tenkej servitke?

aj lepením sa Ti to rozpije, musí to byť tlačené na laserovej tlačiarni

Marianka napíš to kontúrkou alebo fixou ja používam takú zlatú, ale aj ona trochu rozpíja ak nie je dobre vysušená, ale je to rýchlejšie, dá sa aj tenučkým štetcom.

Ten text dokážeš napísať aj sama, kontúrou na sklo.. Mrkám

Ja by som to tiež písala s nejakou špeci fixkou alebo niečo podobne.. :)

ak mozem poradit, vela zalezi aj od toho, aky text tam bude a aky ucel flase bude. ked som robila napriklad gratulacne flase alebo aj sviecky a chcela som tam text, tak som si vytlacila na kancelarsky papier, pekne to bud opalila alebo vystrihla dekoracnymi noznicami a nalepila. s lepidlom na servitkovu techniku sa mi text rozpil trochu ale ked som to lepila len s pamlakom, tak sa to vobec nerozpilo. a vyzeralo to dobre. dakedy treba aj improvizovat a vysledok sa moze podarit. Úsmev drzim palce.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.