Dáždnik z PET fľaše pre bábiku

Na jesenné dažde treba byť pripravený. Každú malú slečnu poteší takýto dáždnik pre jej bábiku. A keď náhodou neprší, môže ho použiť ako slnečník na pikniku.

Dáždnik pre bábik z PET fľaše

Potrebujeme: vrchnú časť plastovej fľaše, dlhšiu špajdľu, koráliky, lak na nechty, farby, čipku, kúsok pevnej nite, nálepky alebo iné ozdoby, nožnice, ihlu, lepiacu pištoľ.

Dáždnik z PET fľaše pre bábiku 1

Potrebujeme: vrchnú časť plastovej fľaše, dlhšiu špajdľu, koráliky, lak na nechty, farby, čipku, kúsok pevnej nite, nálepky alebo iné ozdoby, nožnice, ihlu, lepiacu pištoľ.

Dáždnik z PET fľaše pre bábiku 2

Z vrchnej časti fľaše odrežeme závit. Fľašu na niekoľkých miestach zvislo nastrihneme. Ak má fľaša zvislé pásy z výroby, striháme pod- ľa nich. Ak nie, snažíme sa strihať rovnomerne. Vrch každého pásika zastrihneme do oblúka a spravíme do neho dierku.

Dáždnik z PET fľaše pre bábiku 3

Cez dierky prevlečieme niť a stiahneme k sebe. Niť zaviažeme a schováme do vnútra dáždnika.

Dáždnik z PET fľaše pre bábiku 4

Klobúčik pomaľujeme, oblepíme čipkou alebo samolepkami.

Dáždnik z PET fľaše pre bábiku 5

Na špajdľu navlečieme koráliky. Dve horné upevnia vrch dáždnika, tri spodné budú tvoriť rukoväť. Ceruzkou si vyznačíme na špajdli polohu korálikov. Najprv nalepíme horný korálik, ktorý je bližšie k rukoväti, navlečieme vrch dáždnika a prilepíme druhý korálik. Rukoväť vytvoríme nalepením troch korálikov na spodnú časť paličky.

Dáždnik z PET fľaše pre bábiku - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.