reklama

Hra do lesa - Lesné BINGO

Pridal/a Dasa_ dňa 29.05.2023 - 10:09
Hra do lesa - Lesné BINGO, návod, Všetko ostatné, Dasa_

Dasa_


reklama

Hra Lesné Bingo je voľne inšpirovaná známou hrou Bingo.

Je prispôsobená pre deti. Kartičky, ktoré môžete vytlačiť z priloženej prílohy obsahujú symboly, ktoré môžete okolo seba vidieť na každom výlete. Je jasné, že nie vždy nájdete všetko, preto sú aj pravidlá prispôsobené. Vyhráva ten, kto nájde najviac obrázkov.

Ak deti chcú, môžu kartičky ešte pred hrou vymaľovať.

Aj takáto drobnosť môže spríjemniť vaše spoločné outdoorové aktivity. Lebo zo všetkého najdôležitejší je ten čas, ktorý strávite spolu.


Hra do lesa - Lesné BINGO, návod, Všetko ostatné, Dasa_, 1

Dasa_

Príprava na túto hru začína už doma. Vytlačte jednotlivé kartičky a zoznam symbolov. Kartičky rozstrihajte, vylosujte pre každého hráča každý jednu. Pribaľte si ceruzky či perá a hra môže začať.

Príloha tohto návodu obsahuje 16 kartičiek s rôznou kombináciou celkom 44 obrázkov z prírody. Zoznam jednotlivých obrázkov je tiež súčasťou prílohy.


Hra do lesa - Lesné BINGO, návod, Všetko ostatné, Dasa_, 2

Dasa_

Aby hru mohli hrať menšie a väčšie deti, slovný popis je doplnený obrázkom. Spolu hľadajte okolo seba veci, ktoré máte na kartičkách. Keď nájdete zhodu, obrázok prečiarknite. Treba pozorné oko a pomoc znalého rodiča Úsmev Niečo sa bude hľadať ľahko a je skoro všade okolo, niečo bude trochu ťažšie.

Je dobré, ak dopredu viete, čo máte na obrázkoch a čo treba hľadať. Ľahko tak nasmerujete pohľad drobcov správnym smerom Úsmev.


Hra do lesa - Lesné BINGO, návod, Všetko ostatné, Dasa_, 3

Dasa_

Ako sa rozhodnete hru vyhodnotiť, je na vás. Možno sa niekomu podarí počas výletu objaviť všetkých 9 obrázkov. A keď nie, vyhráva proste ten, kto objaví najviac symbolov. Nezabudnite samozrejme vypísať cieľovú odmenu Kvietok

Ak sa vám nedarí dostať sa do prírody, hru môžete hrať aj doma, prípadne cestou autom. Malé symboly rozstrihajte, vložte do krabičky či vrecúška. Kartičky rozlosujte. Z krabičky ťahajte postupne symboly a už stačí iba škrtať jednotlivé políčka.


Hra do lesa - Lesné BINGO, návod, Všetko ostatné, Dasa_

Hra do lesa - Lesné BINGO, návod, Všetko ostatné


reklamaKomentáre

Toto je perfektný nápad! Dokonca si to viem predstaviť aj pre dospelých, namiesto obrázkov by stačila kartička s nejakými názvami stromov, rastlín, húb. Super to je:)

Dasa_, Ut, 30.05.2023 - 10:15

Ano, presne, dospelým stačia názvy Úsmev  Ďakujem Srdce

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama