reklama

Hra do prírody - Lov dinosaurov

Pridal/a Dasa_ dňa 14.05.2023 - 09:29
Hra do prírody - Lov dinosaurov - foto postup

Dasa_

Ak potrebujete vonku zabaviť deti? Je jedno, či len jedno dieťa alebo skupinu. Vyskúšali sme vek od cca 3 rokov do 12 a bavilo to všetkých. Najskôr hľadanie a ďalšie kolo sa úlohy vymenili. Niekto dinosaury skrýval, iný hľadal. A potom sa skupiny vymenili. Niekoľkokrát sa to celé otočilo, až ostala iba skupina dvoch. Jeden skrývač a jeden hľadač Úsmev Dinosaury sú z trvanlivejšieho materiálu, tak hru môžeme opakovať. Výhoda sú farebné papiere, aby hľadanie nebolo až tak veľmi komplikované.

Bola pripravená aj legenda o tom, ako v noci utiekli dinosaury z vlaku, ktorý jazdí neďaleko. Prevážali ich do novej ZOO. A ukryli sa v záhrade. Ale po pravde, k rozprávaniu ani nedošlo, deti sa nadšene vychytili rovno do hľadania.

Nápad na hru vznikol ako variácia veľkonočného hľadania vajíčok. Samozrejme, okrem dinosaurov si môžete vymyslieť aj vlastné možnosti. Nielen živočíšna ríša, ale napríklad aj rozprávkové postavy. Možností je naozaj veľmi veľa.


reklama

Hra do prírody - Lov dinosaurov - postup 1

Dasa_

V prílohe sú obrázky rôznych dinosaurov. Vytlačili sme ich na rôznofarebný papier a nechali zalaminovať. Rovnako sme vytlačili aj zoznam. Farebný papier sa pri hľadaní ukázal ako výborný nápad. Ešte je dobré poznačiť, koľko kusov a akých farieb máte. Potom viete pri hľadaní posledných kúskov, akú farbu máte hľadať Úsmev


Hra do prírody - Lov dinosaurov - postup 2

Dasa_

Na zapichnutie môže slúžiť čokoľvek vhodné, čo nájdete. Pevné špajdle, paličky do nanukov... V krajnom prípade aj nič, dinosaurov stačí aj niekam len položiť


Hra do prírody - Lov dinosaurov - postup 3

Dasa_

Zalaminované papiere rozstriháme a pomocou tavnej pištole alebo silnej lepiacej pásky pripevníme zápich.


Hra do prírody - Lov dinosaurov - postup 4

Dasa_

Dračie vajce môže skrývať aj prekvapenie. Do nevyužívaného lampióna alebo do balóna môžeme vložiť drobné cukríky, nálepky, alebo si môžete vyrobiť vlastné vajce v štýle piňáty.


Hra do prírody - Lov dinosaurov - postup 5

Dasa_

Pripravené na začiatok hry.


Hra do prírody - Lov dinosaurov - postup 6

Dasa_

Jednotlivých dinosaurov rozmiestnime na rôzne miesta v záhrade.


Hra do prírody - Lov dinosaurov - postup 7

Dasa_

Niektorí môžu byť zahrabaní v tráve, pod kameňmi, pod kôrou. Iní sa môžu skrývať v kríkoch, na nižších vetvičkách, okolo plotu, vo vyvýšených záhonoch... Len teda, treba ich umiestňovať tak, aby ste nezabudli, kam ste ich schovali.


Hra do prírody - Lov dinosaurov - foto postup

Dasa_


reklamareklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama