Nákupná taška zo starého trička - bez šitia

Minulý rok mi Iwa doniesla plnú tašku starých tričiek. Ako starý recyklátor som sa ich ujala:) Týmto Iwe ešte raz verejne ďakujem a posielam srdečné pozdravy. 

Toto tričko som si špeciálne nechala nepostrihané, lebo sa mi zdalo pekné veselé. A všimnite si, že je to tričko 20-ročné. Jednak bolo asi kvalitné a Iwa sa oň dobre starala, lebo vydržalo! 

Vyrobila som z neho nákupnú tašku. Netrvá to viac ako 10 minút a jediné, čo potrebujete sú nožnice. Pomôže aj pravítko a krajčírska krieda, ale nie je to úplne nevyhnutné. 

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 1

Pripravíme si vhodné tričko. Vhodné sa myslí tričko, ktoré už nebudete nosiť:)) A je fajn, ak je tričko z úpletu vyššej gramáže, aby niečo vydržalo.

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 2

Z trička odstrihneme rukávy a zväčšíme trochu výstrih.

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 3

Odstrihneme aj dolný lem.

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 4

Odmeriame si 10-12 cm, kto chce dlhšie strapce, pokojne aj viac, naznačíme si kriedou čiaru, aby sme sa pri strihaní netrápili.

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 5

Nastriháme strapce, ja som strihala tak cca 2 cm široké.

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 6

Strapce pevne zviažeme.

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 7

Už len nakúpiť:)

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia 8

Potom ešte musíte chvíľu maturovať na balkóne ako to odfotiť, možno si susedia oproti aj hovoria, čo to tá stvára. Ale ja sa kvôli artmame pokojne zhovadím pred celým sídliskom:)))

Nákupná taška zo starého trička - bez šitia - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

ÁnoÁno

Ďakujem;) Taška už má majiteľku, dlho som si ju teda, neužila, cca 24 hodín, ale tak to má byť!;) Prišla návšteva a nadšenie neskrývala. Tak som ju podarovala;)

tomu sa povie spojenie príjemného s užitočným ÚsmevÚsmev

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.