Prasiatko pokladnička z PET fľaše

Vyrobte si spolu s deťmi pokladničku z PET fľaše.

Potrebujeme: plastovú fľašu – najlepšie ružovú, tvrdší ružový papier, ružovú papierovú stužku, drôtik.

Z fľaše budeme potrebovať vrchnú a spodnú časť. Musia mať rovnaký priemer, aby sa dali do seba zasunúť. Ak sa vám nepáči farba fľaše, môžete ju nastriekať ružovou farbou alebo pomaľovať.

V strede spodnej časti spravíme dierku na chvostík. Z papierovej stuhy odstrihneme asi 5 cm, vystužíme drôtikom, zasunieme do dierky na spodnej časti fľaše a vytvarujeme skrútený chvostík.

Prasiatko pokladnička z PET fľaše 1

Z farebného papiera vystrihneme ušká a 4 pásiky široké 2 cm a dlhé 20 cm. Na vrchnáčik nakreslíme rypáčik, prilepíme ušká a nakreslíme alebo prilepíme oči. Papierové pásiky stočíme do ruličiek a konce prilepíme. Valčeky prilepíme na fľašu tavnou pištoľou a máme nohy. Zostáva už len vyrezať otvor medzi ušami na hádzanie mincí a pokladnička je hotová.

Prasiatko pokladnička z PET fľaše - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.