patinovanie

chcela by som skúsiť patinovať rámčeky. na nete som našla informáciu, že najlacnejšie je navoskovať drevo a poprášiť práškovou farbou. skúšali ste to už takýmto spôsobom niekedy? alebo ako patinujete?

Forums: 

ee, neskusal. Patinovanie robim tak, ze na suchy stetec dam malinko farby a rychlejsim pohybom natriem, pripadne to este rozotieram stetcom naviackrat bez nabratia farby. Teda otazka je, co povazujes za patinovanie.

robím to rovnako ako stalker, menšie veci prípadne patinujem prstom /trochu farby na prst a pošúchať na čo možno najväčšiu plochu/;-)

no tým patinovaním som myslela natretý rám bielou farbou a na tom sú také ťahy inej farby. z toho podkladu akoby varážala iná farba. aj by som sem dala link, ale neviem ako sa to kopíruje.
a používate olejovky?

Na patinovanie akryl

Ahojky, patinovanie robím tiež tak, ako už vyššie napísali. Ešte lepšie ako akrylová farba je použiť originál patinu. Ale ďalší spôsob, ktorý som tiež skúšala je s voskom a prebrúsením vrchnej farby. Len neviem, či toto je patinovanie. KvietokKvietokKvietok

dakujem taláriček. myslela som niečo také, aké máš na tej šperkovnici. to si robila tým voskom? nemám na mysli tie klasické "ošúchance", niečo také jemenjšie presne to čo máš na tej šperkovnici.

Žofka, ak myslíš tú klasickú šperkovnicu, tak tú mám robenú patinou. S voskom mám robené lenavduľovú komodu alebo dve krabičky s morským motívom. Ak to chceš len také jemnučké, moja rada je patina, prípadne akrylová farba. To s voskom je také "drsnejšie" a výraznejšie. SlnkoSlnkoSlnko

prosím Vás a tú farbu nanášate na suchý výrobok?

Áno - farba, servítka, lak - všetko úplne suché a tak ide patinovanie (buď patinou alebo akrylkou).

talaricek, tu šperkovnicu máš robenú patinou a použila si na to tie patinovacie farby? a je nejaký rozdiel ked sa použijú tieto farby a akrylka?

Tá patina sa mi vidí, že je jemnejšia a viac taká tieňovaná (tmavá nie je len tmavá a svetlá nie je len svetlá, má v sebe také akoby tiene). Myslím, že sa s ňou robí o dosť jednoduchšie. Ja mám sivú a hnedú patinu, iné odtiene stariniek robím akrylkou.(flower) KvietokKvietok

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.