Háčkovaná deka z magického klbka

Na uháčkovanie podobnej deky vám celkom stačí, ak viete retiazkové očko, pevné očko a dlhý stĺpik.

Rovnakou vzorkou je uháčkovaná trojcípa šatka. Teraz tvarujeme vzor do obdĺžnika. Výsledná veľkosť deky je cca 80x70 cm. Ako materiál na háčkovanie je použité tzv. dúhové klbko. Priadza sa skladá z 3 alebo 4 vlákien, ktoré sa postupne menia a farby tak prechádzajú z jednej do druhej. Táto konkrétna deka je háčkovaná z trojnitky o celkovej dĺžke 1100m.

Háčik  č.3, alebo 3,5

RO retiazkové očko

PO pevne očko

DS dlhý stĺpik

začíname na 9 RO

1r:   picháme do posledného  RO - 3RO(miesto 1DS), 2DS,2RO,3DS,2RO,3DS, 1RO, picháme do 5.RO - 3DS, 1RO, picháme do posledného RO - 3DS, 2RO, 3DS, 2RO, 3DS, 1RO, picháme do 5.RO - 3DS, 1RO, PO spojíme s posledným RO, ktoré nahrádzalo prvý DS

2r. 3PO , 3RO, 2DS - picháme pod 2 RO predchádzajúceho riadku - 2RO, 3DS, RO, 3DS, 2RO, 3DS, RO, 3DS, RO, 3DS, RO, 3DS,2RO,3DS,RO, 3DS, 2RO, 3DS, RO, 3DS, RO, 3DS, RO, spojiť PO

takto pokračujeme až do konca. Vždy na začiatku riadku prejdeme do ďalšieho riadku pomocou pevných očiek, namiesto prvého DS uháčkujeme 3RO. V rohoch háčkujeme medzi trojicou DS vždy 2RO a v ďalšom riadku to týchto 2RO háčkujeme dve rohové trojice spojené 2RO.

Veľkosť deky je len na vás.

Deku hačkovala moja mama (ktorej takto ďakujem za spoluprácu) a je určená ako letná deka pre bábo. Preto je použitá iba trojnitka. Ak by ste potrebovali teplejšiu deku, treba použiť štvornitku alebo deku podšiť.

Samozrejme, rovnako môžete háčkovať aj napríklad obrus, vankúše.

Háčkovaná deka z magického klbka 1

Riadok č. 1 - nakoniec spojíme pevným očkom

Háčkovaná deka z magického klbka 2

Riadok č. 2 - vždy do rohov háčkujeme 2 trojice DS spojene 2RO

Háčkovaná deka z magického klbka 3

Zatiaľ práca veselo pribúda

Háčkovaná deka z magického klbka 4

Čím väčší počet uháčkovaných riadkov, tým dlhšie trvá, kým sa jeden riadok dokončí :)

Háčkovaná deka z magického klbka 5

Blížime sa k záveru

Háčkovaná deka z magického klbka 6

Hotová deka. Alebo obrus?

Háčkovaná deka z magického klbka 7

Háčkovaná deka z magického klbka 8

Pripravené na použitie

Háčkovaná deka z magického klbka 9

Háčkovaná deka z magického klbka 10

Magické klbko

Háčkovaná deka z magického klbka 11

Háčkovacia schéma

Háčkovaná deka z magického klbka - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Parádna dekaÁnoPostup určite vyskúšam, ale asi iba na vankúši. Neviem či by som mala trpezlivosť na takú obrovskú dekuÚsmev Len to magické klbko neviem či zoženiem v menšom prevedení.

tam, kde som kupovala, nielen že namotajú odtiene presne podla výberu ale majú náviny od 200 m po 1100m, takže bohatý výber. stačí dať do prehliadača dúhové klbko

 

super obchodík, ďakujemÁno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.