háčkovaná kvetinka

http://www.artmama.sk/user/14019/images je tu taká bielo oranžova háčkovaná čapuška. by som strašne rada postup na kvetinky ....mal by niekto??
alebo na nejaké iné?
Ďakujem

Forums: 

krááááááááááásne linky len mať čas to všetko popozerať Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevÁnoÁnoÁno

Sonaja, mám pocit že sa jedná o kvetinku na mojej čiapočke. Už som ju niekde popisovala - teda výrobu, ale v rýchlosti ti aspon tuto pomôžem :
uháčkuješ retiazku (cca 5 očiek), tú obháčkuješ husto krátkymi stlpikmi.
2. rad: urobís dlhé stlpiky (vždy dva) do každého druhého (prípadne tretieho očka), medzitým jednu dve retiazkové očká
3. rad - do medzierok nahusto naháčkuješ dlhé stlpiky
ked sa dostaneš na začiatok kruhu, urobíš 4-5 retiazkových a háčik zapichneš zo zadnej strany do polovičky oblúčika pevným očkom, zasa 4 - 5 retiazkových a do dalšieho oblúčika zozadu .. a takto ideš do konca kruhu. Vlastne si si vytvorila prípravu pre dalšie oblúčiky - takže teraz ideš robiť oblúčiky a začínaš krátky stĺpik, dva dlhé, dva s dvojitým nahodením, dva dlhé, dva krátke - a to máš spodný lupienok kvetinky, --- takto môžeš robiť niekolkokrát vrstvenú kvetinku. Keby ti nebolo čosi jasné, chystám sa to nafotiť, aj ked návodov na nete, ako kukám jamajkin príspevok je kopeeeec.
Držím palčoky Úsmev
Objímam

ÁnoÁnoÁno

ďakujem veľmi pene , no budem musieť popozerať všetky návody a vybrať si ľahšiu. háčkujem len týždeň Úsmev a viem tak očko krátky dlhý stlpik a viac krát nahodený dlhý stlpik - teda ak sa to takvolá :-ň , ale už mam čapinu za sebou :-)))))))))))))))))ňň musím hodiť foto

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.