reklama

Prenos obrázkov - transfer: Ako dostať obrázky a fotky na drevo či iný podklad

Pridal/a nelinka dňa 06.10.2013 - 13:46
Prenos obrázkov - transfer: Ako dostať obrázky a fotky na drevo či iný podklad - foto postup

Týmto spôsobom môžete preniesť rôzne obrázky, aj fotky, dokonca aj na sklo, či textil, tam už treba najprv naniesť lepidlo (napr. na servítkovú techniku), aby sa farba mala o čo zachytiť, ale chytá to aj bez lepidla, len to nie je také trváce.


reklama

Prenos obrázkov - transfer: Ako dostať obrázky a fotky na drevo či iný podklad - postup 1

1. Pripravíme si podklad, na ktorý budeme obrázok prenášať. Ja som najprv naniesla čiernu farbu, potom kraje natrela čajovou sviečkou (tam farba nebude chytať) a potom natrela bielu farbu (niekoľko vrstiev). Kým ešte nie je farba úplne suchá, ale ani mokrá, vezmeme lepiacu pásku a na tých krajoch postupne bielu farbu sťahujeme, čiže prilepíme lepiacu pásku a rýchlo potiahneme.


Prenos obrázkov - transfer: Ako dostať obrázky a fotky na drevo či iný podklad - postup 2

2.Na kancelársky papier som nalepila (lepiacou páskou) papier na pečenie. Je jedno, či biely alebo hnedý- Stačí ho prichytiť len v hornej časti. Tak vložíme do laserovej tlačiarne a vytlačíme obrázok aký chceme (aj farebný, ak máme farebnú tlačiareň). Ak tlačíme aj písmo, nezabudnite to vytlačiť zrkadlovo!!!


Prenos obrázkov - transfer: Ako dostať obrázky a fotky na drevo či iný podklad - postup 3

3.Vystrihneme a priložíme na povrch - tou vytlačenou tmavšou stranou dole, aby sa to prenieslo na drevo. Prilepíme napr. papierovou páskou, ale môže aj lepiacou.


Prenos obrázkov - transfer: Ako dostať obrázky a fotky na drevo či iný podklad - postup 4

4. Obrázok prenesieme žehličkou, ja dávam na stredný bod tepla. A len špičkou žehličky -akoby sme zoškrabávali. Ono to bude vidieť, ako pekne ide farba na drevo. Ak si chcete overiť, či prešla všetka farba, stačí trošku poodhaliť, nakuknúť a znova priložiť a prežehliť.


Prenos obrázkov - transfer: Ako dostať obrázky a fotky na drevo či iný podklad - foto postup

reklama

Komentáre

Úsmev juch, juch, jupííí! Toto som potrebovala vedieť, ako na to . Len či moja radosť nie je predčasná Smútok . Tlačiareň mám totiž atramentovú. S ňou by to nešlo ? Aspoň čiernobiele obrázky.
Za fotopostup ďakujem. Zlomené srdce

Adea, Ne, 06.10.2013 - 15:09

super postup, dakujem velmi pekne, urcite vyskusam Tlieskam Tlieskam Tlieskam Kvietok Kvietok Kvietok Kvietok

žiaľ atrament sa v lepidle rozpíja, preto by sa Ti obrázky rozmazali.

Úsmev Pompadur, nelinka, makovička = nepotešili ste ma. Ale skúsim rozhodiť siete medzi známych, zistím, kto má laserovú tlačiareň Mrkám Pohoda

chcem sa opýtať, to tlačíš rovno na papier na pečenie? nerozumiem na čo je ten kancelársky papier,,,postup je super Áno , len ja som asi nepochopila Mlčím

Na kancelársky papier prilepíš lepiacou páskou papier na pečenie. Ten je sám osebe tenký a tlačiareň by ho mohla pokrčiť.Kancelársky je ako podklad na spevnenie. Úsmev

Jana, St, 12.09.2018 - 21:45

Ahojte,hľadám niekoho,kto by mi vedel preniesť na servítku pár viet,ani to neviem,ani nemám tlačiareň,vďaka.Jana.

 

 

 

 

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama