Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice

Keď som videla túto krajkovú stuhu v obchode, vedela som, že musím kúpiť. Bude ideálna na ľahučké biele náušnice. Presne také, ako hľadajú mnohé nevesty.

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice

Krajka je nádherná sama o sebe - dôležité je nájsť ku nej vhodné zapínanie. Samozrejme, na všedné nosenie poslúži aj bežný afroháčik, ale svadba si žiada niečo jednoduchí a zaujímavé.

Postup je veľmi jednoduchý, aj keď trochu zdĺhavý. Stačí vhodný lak v spreji a otvorený priestor na vetranie.

Použila som univerzálny bezfarebný lak vhodný na väčšinu materiálov. Textil tam síce nebol uvedený ÚsmevÚsmev, ale riskla som to. Lak je kúpený v bežnom obchode Farby laky. Myslím, že podobne bude fungovať ktorýkoľvek akrylový lak, v krajnom prípade aj bezfarebný lak na nechty.

Krajkový motív som opatrne vystrihla. Kúsok kartónu som obalila fóliou a našla si miesto vonku v závetrí. Nastriekala som jednu stranu. Po pár minútach som motívy na podložke poposúvala, aby sa neprilepili o podklad. Na druhý deň som motívy nastriekala z druhej strany. Opäť som ich po pár minútach pohla. Lak schne 12 hodín do úplného vysušenia.

Celý postup som ešte raz zopakovala, t.j. na oboch stranách náušnice sú nastriekané dve vrstvy laku. Nezabudnite vždy nechať lak dobre vyschnúť. Presne podľa návodu na obale.

Nakoniec som vybrala vhodné zapínanie. Pomocou plochých kliešťov som ho dobre zatlačila a náušnice sú hotové.

Pri upevňovaní zapínania nezabudnite, že náušnice musíte robiť zrkadlovo. Pri symetrickom  ornamente to nie je problém - z každej strany je rovnaký. Ale ak by ste na to zabudli pri takýchto tvaroch, každá náušnica by bola iná.

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 1

Hotové naušnice

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 2

Potrebujeme vhodnú krajku, fóliu, nožnice, zapínanie, ploché kliešte

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 3

Vybraný vzor starostlivo vystrihneme

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 4

Kúsok kartónu obalíme foliou a začneme striekať lakom. Celkom na každú stranu nanesieme 2 vrstvy s odstupom podľa návode na laku - v tomto prípade to bolo vždy 12 hodín

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 5

Vyberieme vhodné zapínanie a pomocou plochých kliešťov ho upevníme.

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 6

Nebojte sa vyskúšať vaic druhov zapínania

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 7

Naušnice vždy robíme zrkadlovo, aby správne sedeli

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice 8

Nevesta si môžýe vybrať, či cíp smeruje dopredu alebo dozadu.

Ako vyrobiť krajkové svadobné náušnice - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Nádhera Áno

ÁnoÁnoÁnoKvietokKvietokKvietokSlnkoSlnkoSlnko(clap)(clap)(clap)marta

Krásne, aj to zapínanie je super, také som nevidela Srdce

(clap)Srdce(clap)Srdce(clap)Áno

nádherné, super nápad(clap)(clap)(clap)Áno

Veľmi pekné.(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)ÁnoÁnoÁnoÁnoÁno Škoda ,že mňa sa to už netýka.Chichocem saChichocem saChichocem saChichocem saChichocem sa

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.