Ako urobiť z decoupage papiera "ryžový papier"

Občas si kupujem časopisy o servítkovej technike, kde sú v prílohe aj pekné decoupage papiere. Po ich použití ma mrzelo len to, že som nedokázala zamaskovať hrany, lebo decoupage papier je hrubší než ryžový. Tak som skúšala všetko možné. Začala som so zbrúsovaním zadnej strany jemným brúsnym papierom, ale nebolo to rovnomerné a občas som urobila pri závere dieru ako hrom Plačem . Potom ma ale napadlo-prečo to neurobiť ako pri transfere obrázkov.

Postup:
1. Premočíme si vystrihnutý obrázok (striháme asi 1 cm od obrázka)pod tečúcou vodou.
2. Položíme ho licom na hladkú podložku (napr.gumený obrus)
3. Hubkou alebo prstom vytlačíme vzduchové bublinky
4. V prostriedku začneme jemne šúchať-zo začiatku sa nič nedeje, ale chce to trpezlivosť.
5. Niekedy to ide lepšie a to keď sa nám začnú odlupovať celé šúľky papiera a niekedy to ide pomalšie Vyplazený jazyk . Občas sa nám stane že trochu zošúchame aj z obrázka-tak ako sa to občas stane aj pri transfere. Po vyschnutí sa nám papier trošku poskrúca. Môžete ho prežehliť a nemusíte. Potom obrázok obstriháme, alebo obtrháme.

Na obr. 1 sú papiere pred úpravou
Na obr. 2 sú papiere po úprave (Tam sa mi podarilo zošúchať trochu k kolečka)

Ako urobiť z decoupage papiera "ryžový papier" 1

Ako urobiť z decoupage papiera "ryžový papier" - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

som rada,že chválim prvá BozkávamBozkávamBozkávam na čo všetko Ty neprídeš,super SrdceSrdceSrdce

Je to parááááááda... Áno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.