Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage

Vieme, že viacerí máte kreatívne tvorenie a servítkovú techniku v malíčku ;), ale mnohí stále nevedia o čom je reč, preto vám prinášame jednoduchý fotopostup, ako ľahko dotvoriť servítkovou technikou drevenú krabičku na vreckovky :).

 

 

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 1

Použili sme: Drevenú krabičku na vreckovky, moridlo (farba orech - régia), bielu farbu dekor paint, decoupage lepidlo a lak v jednom, servítku s motívom ruží, štetce a krajku na dotvorenie.

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 2

Najskôr sme bielou farbou namaľovali vrchnú časť krabičky a po uschnutí sme moridlom namaľovali bočné steny krabičky - 2x. Namorené časti krabičky pekne zvýraznili štruktúru dreva na krabičke.

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 3

Zo servítky sme oddelili dve vrstvy, použili sme iba jednu, vrchnú časť servítky.

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 4

Bielu časť krabičky sme natreli decoupage lepidlom, dbali sme na to, aby bola vrstva lepidla primeraná. Potom sme priložili celú servítku, jemne vyhladili rukami a hneď na to sme servítku vyhladili kvalitným štetcom s jemnými štetinkami, aby nepotrhal servítku. Štetec môžeme pri vyhladzovaní servítky trošku namáčať v lepidle, nie však veľmi.

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 5

Zvyšné časti servítky, ktoré ktoré neboli nalepené na vrchnej časti krabičky, sme odstránili jemným brúsnym papierom prechádzaním po hrane krabičky. Krabičku sme celú (aj časti natreté moridlom) prelakovali decoupage lepidlom a lakom v jednom.

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 6

Po uschnutí krabičky sme tým istým lepidlom nalepili na okraje krabičky krajku.

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 7

Krajka môže byť nalepená ľubovoľne, fantázii sa medze nekladú :).

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 8

Nakoniec sme krabičku naplnili vreckovkami. Táto drevená krabička má zásuvný systém odspodu.

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage 9

Hotovo :). Takto vyhotovenú krabičku na vreckovky môžete použiť kdekoľvek v domácnosti...alebo ju tiež môžete podarovať ako vhodný praktický darček a určite potešíte nielen samotnou krabičkou, ale aj tým, že ste ju sami vytvorili :). Želáme vám veľa chuti do tvorenia ;).

Fotopostup Krabička na vreckovky - decoupage - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

ÁnoÁno vďaka

Krásne.

krabička je krásna a pekný postup je na ňu, ďakujem

Dobry den, prosim vas, kde sa daju zakupit take krabicky? Dakujem

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.