Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov

Skúšala som krakelovanie a zistila som, že to nie je vôbec také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Úsmev

Papierovú krabicu natrelo moje dieťa krémovou akrylovou farbou.(chýba záber) Stačí raz. Na suchý povrch nanesieme krakelovací lak jedným smerom a necháme ho vyschnúť cca 2 hodiny, alebo aby bol na dotyk suchý. Môžeme si pomôcť fénom.

Potom nastupuje najzaujímavejšia časť krakelovania, nanášanie druhej vrstvy farby. Vyskúšala som zopár pokusov so štetcom, bolo to o ničom. Spoje medzi dvoma ťahmi neboli pekné.

Nanášanie druhej farby špongiou mi tiež vyšlo až na druhý pokus. Aj keď sa všade uvádza, že na zafarbené miesta by sme sa už nemali vracať, ale keď je rýchlo za sebou, môžete tak kľudne urobiť, aby vám neostali nezafarbené miesta ako mne. Ja som to už neriešila, lebo sa to konečne začalo správať ako som chcela.

Farbu špongiou nanášame len prikladaním, nie ťahom, lebo by to dopadlo podobne ako pri štetci. Veľký úsmev Je dôležité aj akú špongiu použite, pri niektorých sa tvoria na nanesenej farbe bublinky, ale záleží aj na kvalite použitej akrylovej farby.

Praskliny sa začali vytvárať do 30 sekúnd. Po vyschnutí prelakujeme lakom na decoupage. Keďže som nemala vhodnú servítku na tak tmavý podklad a nechcela som pokaziť konečne ako tak vydarený krakel, servítku som dala na vnútornú stenu krabičky. Dno som upravila rovnako ako vonkajšiu časť.

Nižšie nájdete obrázky aj našich pokusov ku dňu mamičiek. Tu je celý postup.

Pri svetlejšej plechovke s medvedíkmi pri nanášaní bielej farby na červený podklad vznikol problém, lebo som mala veľmi hrudkovitú bielu akrylovú farbu, zriedenie vodou bola veľká chyba, ale výsledok je zaujímavý.

Pridala som ešte úspešnejší fotopostup na krakel s červeným podkladom a bielou vrchnou farbou na plechovke. Postupujeme rovnako, ale začíname tmavou farbou, nasleduje krakelovací lak a navrch ide biela akrylová farba. Každú vrstvu necháme uschnúť.

Používala som radšej kombináciu lepidla, laku, krakelu originál na dekoupage. Tvoríme v kuchyni pomedzi večeru (blush) a akékoľvek výpary profesionálnych farieb by tu ozaj neboli vhodné.

 

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 1

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 2

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 3

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 4

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 5

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 6

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 7

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 8

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 9

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 10

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 11

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 12

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 13

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov 14

Krakelovanie - fotopostup pre začiatočníkov - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

(clap)(clap)(clap)

ÁnoÁnoÁno(clap)(clap)(clap)ÁnoÁnoÁno

ÁnoKvietok

(clap)(clap)(clap)(clap)

Kamilka,ale vyšiel ti zaujímavý krakel (clap)(clap)

(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)

Áno(clap)Áno(clap)(clap)(clap)ÁnoÁnoÁnoKvietokKvietokKvietokKvietok

(clap)(clap)(clap)ÁnoÁnoÁno(clap)(clap)(clap)

Kami super postup Áno presne takto super ukázané som potrebovala vedieť na začiatku,poriadne som sa natrápila pokiaľ som prelúskala všetky rady a postupy tu na AM Vyplazený jazyk ukladám pre iné k obľúbeným (clap)Mrkám

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.