Fotopostup na papierové korálky

Pridal/a Kamila dňa 11.07.2017 - 11:05
Fotopostup na papierové korálky - foto postup

Máte doma malú parádnicu, alebo ste radi za originálnu? V tom prípade korálok nie je nikdy dosť.  Chýba vám správna farba, velkosť ... ? Vytvorte spolu s deťmi  jedinečné a efektné korálky z titulných stránok časopisov alebo farebného papiera.  Či z nich spravíte náramok, náhrdelník, alebo náušnice, určite to budú originály.

Potrebujeme: tvrdší farebný papier velkosti A4 alebo hrubšiu obálku časopisu, pravítko, ceruzku, nožnice alebo rezačku na papier, lepidlo v tube, lepidlo priehľadné po vyschnutí, štetec, špajdle, ihlicu.

Viac sa nám osvedčil hrubší farebný papier, trochú väčší ako A4: Naša rezačka už veľmi nefungovala, radšej sme strihali.Fotopostup na papierové korálky - postup 1

Papierové korálky z hrubšieho farebného papiera


Fotopostup na papierové korálky - postup 2

Potrebujeme tvrdší farebný papier velkosti A4 alebo hrubšiu obálku časopisu, pravítko, ceruzku, nožnice alebo rezačku na papier, lepidlo v tube, lepidlo priehľadné po vyschnutí, štetec, špajdle, ihlicu


Fotopostup na papierové korálky - postup 3

Na kratšej strane farebného papiera naznačíme čiarku vo vzdialenosti 0,5mm od okraja a pokračujeme v intervale 1 cm. Na opačnom konci značíme čiarky vo vzdialenosti 1cm od začiatku.


Fotopostup na papierové korálky - postup 4

Protiľahlé čiary spájame tak, aby sme nakreslili? uzučké rovnostranné trojuholníky. Naznačené trojuholníkové pásiky buď narežeme pomocou rezačky alebo striháme nožnicami.


Fotopostup na papierové korálky - postup 5

Širší koniec pásika potrieme lepidlom. Obtáčame ho okolo špajdle, alebo ihlice, tak aby strana s lepidlom nebola priamo na ihlici. Vždy začíname rolovať širší koniec. Užší koniec na konci prilepíme. Korálku stiahneme z ihlice.


Fotopostup na papierové korálky - postup 6

Vytvorené korálky nasunieme na špajdlu, ktorú oprieme na oboch koncoch. Korálky dôkladne natrieme po celom obvode hrubšou vrstvou lepidla. Necháme vyschnúť.


Fotopostup na papierové korálky - postup 7

Náramky z papierových korálok


Fotopostup na papierové korálky - foto postup


Komentáre

Kamila, veľmi pekné. Fakt sa podarili:) To by som zniesla aj ja a to už dlhšie nepatrím do kategórie "malá parádnica":))

Pati, Ne, 31.07.2022 - 08:47

Krásne korálky, super nápad pre tvorenie s deťmi!!! Áno(clap)Áno