Chybová správa

  • Notice: Undefined offset: 2 v video_filter_youtube_html5() (riadok 1043 z /var/www/html/drupal7/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).
  • Warning: A non-numeric value encountered v video_filter_youtube_html5() (riadok 1043 z /var/www/html/drupal7/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).
  • Notice: Undefined offset: 3 v video_filter_youtube_html5() (riadok 1043 z /var/www/html/drupal7/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).
  • Warning: A non-numeric value encountered v video_filter_youtube_html5() (riadok 1043 z /var/www/html/drupal7/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

Video: Náušnice z PET fliaš

Recy-veci sú populárne, ale hlavne pekné. Ako si vyrobiť náušnice z PET fliaš nám ukázala adriana842. Radosť pozerať a ešte väčšia radosť nosiť jej výtvory.

Čo potrebujeme na výrobu náušníc z PET fliaš:

Potrebujeme:
PET fľaše
nožnice
korálky
2 dlhé a 4 krátke keltovacie ihly
kovové zapínanie na náušnice
kliešte
sviečku
šidlo

Postup:

Z PET fliaš vystrihneme krúžky rôznych veľkostí. Jednotlivé krúžky potom opaľujeme nad sviečkou. Začneme opálením krajov, aby sme ich „otupili“. Potom pokračujeme opaľovaním väčšej plochy plastového krúžku, aby sme dosiahli vlnitý tvar. To, ako plast reaguje na teplo si vyskúšajte na nejakom pokusnom kúsku, rôzne plasty reagujú rôzne. Postup opakujeme pri všetkých kúskoch budúcich náušníc. Keď si pripravíme všetky plastové časti, začneme s ich spájaním. Do stredu každého krúžku urobíme dierku šidlom. Ak nemáte šidlo, môžete dierku vytvoriť rozpálenou ihlou na šitie. Na dlhšiu keltovaciu ihlu navlečieme korálku. Na dve kratšie keltovacie ihly navlečieme po jednej korálke ihly skrátime a vytvoríme na ich koncoch očká a navlečieme na dlhú ihlu. Tak nám vznikne ihla s tromi korálkami. Na ihlu s korálkami postupne navliekame plastové krúžky, od najmenšieho po najväčší. Keď máme všetky krúžky na mieste, ihlu na zadnej časti vzniknutého kvietku skrátime, urobíme na nej očko. Na okraji kvietku urobíme dierku, do ktorej upevníme zapínanie náušnice. Zapínací mechanizmus si môžete kúpiť v kreatívnych potrebách, ceny sa podľa druhu pohybujú už od 6 centov za kus.

Ako na to, uvidíte vo videu. Držíme vám palce pri tvorení!

Video: Náušnice z PET fliaš - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

ÁnoÁno

krasny postup (clap)

(clap)(clap)(clap)

(clap)(clap)(clap)(clap)ÁnoSlnkoKvietokKvietokKvietok

super, baby chcem sa opýtať a kde kupujete tie keltovacie ihly a zapínanie náušníc? ďakujem
Áno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.