Ako z PET fliaš vyrobiť taburetku

Na moju taburetku som použila 19 1litrových fliaš (1+6+12)

Flase poukladajte  tak, aby vytvorili kruh. Aby dobre držali, zlepte ich lepiacou páskou. Tou nešetrite, nebolo by dobré, keby fľaše vypadávali, nedržali dobre. zlepene paskou, tou som nesetrila.

Z kartónu  vyrežte tri kruhy. Dva zlepte k sebe, tie prídu na vrch. Tretí kruh bude tvoriť spodnú časť taburetky.

Z kartónu vyrežte dlhý pás, ktorý pokryje obvod budúcej taburetky. Opäť dobre zlepte lepiacou páskou, prípadne si pomôžte aj tavnou pištoľou.

Na vrch taburetky som ušila dvojitý kruh, ktorý je pre mäkšie sedenie vyplnený vatelínom. Ten som k taburetke pripevnila pomocou tavnej pištole.

Záverečné dokončenie taburetky je na Vás. Taburetku môžete pomocou tavnej pištole oblepiť pevnejšou látkou. Alebo si poťah uháčkujte, či upleťte. V každom prípade získate svoj vlastný jedinečný kus nábytku :)

Fľaše nemusíte skladať iba do kruhu, niekomu možno bude viac vyhovovať hranatý tvar.

 

Taburetku môžete skúsiť obaliť aj napríklad podkladovou tkaninou pod plávajúcu podlahu alebo tenkým molitanom. Ten je možné nalepiť aj na vrchné kruhy a tým zabezpečiť mäkkosť sedenia.

Ako z PET fliaš vyrobiť taburetku - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Parada, p. Daska velmi pekne dakujem.cez mobil nemam smajliky, tak van tlieskam takto slovne a posielam srdiecko.

(clap)(clap)(clap)ÁnoÁnoÁno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.