reklama

Jednoduchá veľkonočná dekorácia - Vajce vo fľaši

Pridal/a Dasa_ dňa 17.03.2023 - 09:06
Jednoduchá veľkonočná dekorácia - Vajce vo fľaši - foto postup

Dasa_

Objavila som zaujímavú fľašu. Rozhodla som sa do nej urobiť drobnú veľkonočnú dekoráciu. Mala otvor vhodný akurát na vajíčko. Ja som použila už staršie, ktoré mám odložené už niekoľko rokov. Samozrejme, môžete takto uložiť nejaký svoj vzácny kúsok, pamiatku.


reklama

Jednoduchá veľkonočná dekorácia - Vajce vo fľaši - postup 1

Dasa_

Potrebujeme: Vhodnú fľašu so širším otvorom, seno, rôzne pierka, kraslicu, drobné ozdoby, kvietky, pinzetu, vidličku alebo lyžicu.

Seno aj pierka som kúpila v kreatívnom obchode. Samozrejme, vo výhode je ten, čo má svoje vlastné.


Jednoduchá veľkonočná dekorácia - Vajce vo fľaši - postup 2

Dasa_

Najskôr fľašu dôkladne umyjeme a vysušíme. Ak nemáme po ruke seno, môžeme použiť sisal, nastrihané papieriky, konáriky. Začneme plniť fľašu


Jednoduchá veľkonočná dekorácia - Vajce vo fľaši - postup 3

Dasa_

Pri vyrábaní hniezda si pomáhame lyžicou, vidličkou, pinzetou. K senu môžeme priložiť aj vetvičky, rôzne pierka. Keď je hniezdo hotové, očistíme steny od zvyškov trávy a pierok.


Jednoduchá veľkonočná dekorácia - Vajce vo fľaši - postup 4

Dasa_

Teraz vložíme vajce. Otvor v mojej fľaši bel veľmi tesný a tak nebolo jednoduché ho dostať dnu. Dokonca som na niektorým miestach ošúchala trochu vosku. Kraslicu hlavne vkladajte dnu opatrne, aby sa nerozbila. Nájdite jej to správne miesto, ideálne, keď sa podarí zakryť otvory po vyfúkaní. . Po kraslici postupne vkladajte ostatné ozdoby. Ja som použila malú sošku zajačika a pár umelých kvietkov. Ak máte mimoriadne peknú kraslicu, bude ozdobou aj sama.

 


Jednoduchá veľkonočná dekorácia - Vajce vo fľaši - foto postup

Dasa_


reklama

Komentáre

Alena7, Pi, 17.03.2023 - 09:30

ÁnoÁnoTlieskamTlieskamSlnko . Akurát včera som nadobudla 4 litrový sklenný pohár a uvažovala som, že by do toho bolo dobré nainštalovať nejaký jarný aranžmán

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama