Návod na jarný veniec zo škrupiniek

Veľká noc je za dverami a nemáte doma žiadnu vhodnú dekoráciu? Stačí pri pečení či varení odložiť pár škrupín z vajíčok a doslova za pár minúť môžete vyrobiť veľkonočný venček. Ideálne je rozbíjať vajíčka pomocou noža.

Je len na vás, či zvolíte minimalistickú verziu či trochu viac ozdobenú. Ak máte po ruke naklíčené semienka a bylinky, budú tiež super

Čo budeme potrebovať: škrupinky z vajec, tavná pištoľ, aranžovacia hmota, preparovaný mach, drobné kvietky, vhodná miska.

Vajíčka vyčistíme, necháme usušiť. Nájdeme si  misku podobného priemeru, ako chceme výsledný venček. Vďaka nej ľahko udržíme tvar venčeka. Samozrejme kto chce, môže skúsiť vytvarovať venček aj bez pomôcky. Postupne na bok vajíčka nanesieme lepidlo z tavnej pištole, pritlačíme ďalšiu škrupinku a vložíme do misky. Postupne pridávame ďalšie vajíčka až do vytvorenia celého venčeka.

Zelenú aranžovaciu hmotu namočíme do vody. Nakrájame na menšie kúsky, vložíme do škrupiniek a pokračujeme machom, kvietkami prípadne vetvičkami.

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 1

Potrebujeme vajíčkové škrupinky, tavnú pištoľ, aranžovaciu hmotu, mach, drobné kvietky

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 2

Vajíčka postupne lepíme ku sebe a vkladáme do vhodnej misky. Vďaka nej ľahšie udržíme kruhový tvar

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 3

Na náš venček sme potrebovali 9 škrupiniek

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 4

Ak chcete do venčeka vložiť živé kvietky alebo bylinky, použite zelenú aranžovaciu hmotu. Nechajte ju nasiaknuť vodou a potom ostrým nožom krájajte na menšie kúsky

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 5

Vyplnte hmotou vajíčka

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 6

Pridajte mach

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 7

prípadne naklíčené semienka alebo bylinky

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 8

Možno sa vám bude viac páčiť len taký minimalistický venček

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek 9

Prípadne doplníte krátke vetvičky, drobné kvietky alebo aj iné dekorácie

 Návod na jarný veniec zo škrupiniek - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

ÁnoKvietokÁno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.