reklama

pletenie na štyroch ihliciach - prosím pomoc


reklama

ahojte, zaťala som sa, že sa naučím pliesť na 4 ihliciach, ale vôbec mi to nejde. Pár otázok: Je normálne, že vždy mi nejak ostane v ruke prázdna ihlica? Ak áno, tak koľko ich teda mám mať - 4 s priadzou plus jedna na pletenie či 4 dokopy?
Je normálne, že mám príliš veľa ihlíc a príliš málo rúk? Úsmev Nejak mi to tam všetko zavadzia. Ako to robíte, že vám nezavadzajú a nepletú sa tie ostatné pod ruky či do oka?
Ako prechádzam z ihlice na ihlicu? Treba aj asi dávať pozor na to, aby tie "spájacie" očká neboli rozťahané, že?
Ja viem, blbé otázky, ale neviem nájsť žiaden návod, kde by som sa naučila základy. Všade sú návody na výrobky, ktoré predpokladajú, že už viem pliesť na 4 ihliciach. Ja viem len na dvoch a háčkovať.
Prosím, ak máte nejaké návody pre začiatočníka, pošlite alebo hoďte sem na AM. Alebo mi to prosím lopatisticky vysvetlite, ak budete mať čas. Ináč, už mám 10 riadkov hotových, len mi to pripadá nesmierne nešikovné oproti dvom ihliciam.
ĎAkujem Kvietok


reklama


reklama

Komentáre

nuz nesikovne to trosku je, ale da sa na to zvyknut. Ja som plietla deku dokonca na 6tich ihliciach... Poslem ti foto navodu, podla ktoreho som sa ucila ja, hadam Ti to pomoze. Mam aj video, ale akosi mi to nejde stiahnut Smútok

a este som zabudla, je uplne normalne ze ti zostava jedna ihlica, tou zakazdym pleties. Cize mas dokopy 5 ihlic Slnko

Ste strašne zlaté.... Ďak. Už sa necítim tak nemožne, najmä odkedy viem, že pletenie na 4 ihliciach sa robí vlastne na 5. Ako Traja mušketieri, ktorí boli štyria. Slnko
Ale zvládla som to teda aj bez tej piatej ihlice.

Mne je to také nešikovné len zo začiatku, kým mám málo riadkov, potom to už ide. ihlice si vždy po dopletení riadku posuniem tak, aby som mala prácu v strede a tak mi to pekne drží tvar. Ja veľmi uťahujem očká, tak možno preto sa to menej šmýka po ihlici. Ale toto zase netreba zošívať, alebo zhačkovávať dokopy. Dcére som tak robila aj rukavičky, keď bola malá. Na rukavičkách som doplietla koniec do špičky a ten som normálne ukončila( posledné dve očká) a zostalo mi len navliecť šnúrku.
Je to celé o zvyku, keď si na to zvykneš ani ti to nepríde. Ja som sa tak morila zo začiatku pletenia, začala som a hneď sveter, čo budem nejaký šál, trval mi skoro 2 roky.
Držím palce a treba skúšať.

Nikdy nezabudnem na moje prve a nedokoncene dielo - vestu. Nedokoncene preto, lebo silou-mocou mala tvar lichobeznika. Slnko Ale to bolo uz davno, odvtedy som sa uz cosi nastrikovala.

To asi nikto nezabudne na svoje prvé dielka, ani ja nezabúdam. A to stále pridávam nejaké nové techniky. A prvý sveter som plietla pred viac ako 20 rokmi.Slnko Slnko Slnko Slnko

Čiže asi vtedy, keď ja tú moju vestu. Ale to som bola ešte na ZŠ, potom som sa naučila ponožky a odvtedy to už išlo... Svetrov kopec, ľutujem, že ich nemám nafotené, ale kto by si vtedy fotil svoje svetre???

Veru ja som tiež nefotila, dokonca ani keď som plietla dcére, ale tá už z nich vyrástla.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama