Čarovná snehová guľa zo skla

Figúrka a všetky ozdôbky musia byť vodeodolné. Umelý sneh a prípravok na úpravu vody sa dajú kúpiť v obchodoch kreatívnymi potrebami. Ak prípravok na úpravu vody nezoženiete, môžete použiť glycerín z lekárne.

Návod na výrobu snehovej gule nie je zložitý.

Čarovná snehová guľa zo skla 1

Potrebujeme: vhodnú nádobu s uzáverom, figúrku alebo laminovanú fotku, ozdôbky, doplnky, umelý sneh, trblietky, prípravok na úpravu vody (ktorý spomaľuje padanie snehu), vodu (najlepšie destilovanú), tavnú pištoľ, silikónové lepidlo,

Čarovná snehová guľa zo skla 2

Do vrchnáčika nádobky si naaranžujeme figúrku alebo fotku a podľa fantázie ozdobíme. Lepíme tavnou pištoľou alebo silikónovým lepidlom (najlepšie priesvitným).

Čarovná snehová guľa zo skla 3

Keď sme spokojní, opatrne vrchnáčik zavrieme a skontrolujeme či dekorácia niekde nenaráža do stien nádobky. Do nádobky nasypeme umelý sneh a trblietky.

Čarovná snehová guľa zo skla 4

Pridáme prípravok na úpravu vody (alebo glycerín) podľa návodu. Stačí máličko, do 200 ml asi tak 1 – 2 kávové lyžičky. Tento prípravok slúži na to, aby drobné čiastočky vo vode pomalšie padali ku dnu.

Čarovná snehová guľa zo skla 5

Teraz opatrne prilievame vodu a miešame, aby sa všetky trblietky a sneh ponorili.

Čarovná snehová guľa zo skla 6

Pod nádobku podložíme vhodnú podložku alebo tácku, kde môže vytekať prebytočná voda. Doplníme vodu až úplne o vrchný okraj, aby nám neskôr nevznikli vzduchové bubliny.

Čarovná snehová guľa zo skla 7

Na vnútorný obvod vrchnáčika nanesieme silikónové lepidlo a vrchnáčik opatrne, ale pevne zatvoríme. Guľu necháme ešte pár hodín otočenú vrchnákom nahor, aby silikónové lepidlo dobre držalo.

Čarovná snehová guľa zo skla 8

Namiesto figúrky/fotky môžme použiť živé kvety. Vtedy dáme do nádoby len čistú vodu. Táto dekorácia bude dočasná, po pár dňoch budeme musieť kvety vyhodiť, ale aj tak je nádherná

Čarovná snehová guľa zo skla - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.