Šperkovnica ozdobená mušľami a krištáľovou živicou - postup

Postup pre Artmama.sk pripravila Darinka Koršňáková.

Použitá krištáľová živica je materiál, ktorý je vhodný na tvorbu priehľadných dekoratívnych predmetov, šperkov alebo bižutérie. Môžete ňou zaliať povrch rôznych materiálov, ako sú drevo, plast, kov, silikón alebo keramika. Pomocou živice môžete vytvoriť aj rôzne dekoratívne povrchy. V tomto návode si ukážeme ako zaliať živicou mušle na šperkovnici.

Skôr ako sa pustíte do práce, prečítajte si ako mušle očistiť a pripraviť na použitie.

Šperkovnica ozdobená mušľami a krištáľovou živicou - postup 1

Potrebujeme: drevenú krabičku s vyšším okrajom, akrylové farby, štetec alebo tupovací štetec, lazúru, disperzné lepidlo, rôzne dekorácie vhodné na zaliatie živicou – napr. piesok, mušle, kamienky, gombíky, fotografie...

Šperkovnica ozdobená mušľami a krištáľovou živicou - postup 2

Drevenú krabičku s vyšším okrajom namaľujeme akrylovou farbou alebo ozdobíme servítkovou technikou. Tupovacím štetcom a lazúrou môžeme zvýrazniť okraje krabičky, čím jej dodáme starší vzhľad. Necháme dobre zaschnúť. Vrch krabičky natrieme hrubšou vrstvou disperzného lepidla a vysypeme pieskom. Ozdobíme mušľami, kamienkami a pod. Lepidlo a prilepené dekorácie necháme poriadne zaschnúť.

Šperkovnica ozdobená mušľami a krištáľovou živicou - postup 3

Podľa návodu pripravíme krištáľovú živicu. Pripravenú ozdobenú krabičku zalejeme živicou. Živica v priebehu 24 hodín dobre zatvrdne a vytvorí efekt skleneného povrchu na našej krabičke, do ktorej môžeme ukladať rôzne poklady.

Šperkovnica ozdobená mušľami a krištáľovou živicou - postup - foto postup

Fotopostupy: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.