Svetlušky z kinder vajíčok

Z plastových obalov na hračky v Kinder vajíčku sme ako deti vyrábali "bomby". Do vajíčka sme dali prášok do pečiva, trochu vody, vajíčko zavreli, položili na parapetu a potom sme čakali na explóziu. Naše nadšenie bolo rovnako nekonečné, ako mamin hnev, keď videla oplieskané okno. Veľký úsmev

Ponúkame vám oveľa čistejší  spôsob využitia plastových vajíčok. A aj výsledný efekt trvá neporovnateľne dlhšie. Pozrite sa ako vyrobiť svetelnú reťaz z kinder vajíčok. Čo vajíčko, to svetluška. Urobte si s deťmi celý roj milých chrobáčikov.

Svetlušky z kinder vajíčok 1

Potrebujeme: plastovú fľašu, reťaz s malými žiarovkami, kinder vajíčko a 30 cm dlhé chlpaté drôtiky (toľko, koľko je žiaroviek), permanentné fixky, lepidlo alebo obojstrannú pásku, vŕtačku.

Svetlušky z kinder vajíčok 2

Drôtiky nastriháme na 7 častí, 6 je rovnakých, siedma má dvojnásobnú dĺžku. Z plastovej fľaše vystrihneme krídelká.

Svetlušky z kinder vajíčok 3

Do vajíčok navŕtame dierky. V zadnej časti takú veľkú, aby sme ňou mohli strčiť dovnútra žiarovku, na bokoch tri maličké na nohy

Svetlušky z kinder vajíčok 4

Do dierok po bokoch zasunieme kratšie drôtiky (nohy) a vnútri ich zahneme, aby nevypadli. Dlhší drôtik (tykadlá) zasunieme pod zatváranie vajíčka.

Svetlušky z kinder vajíčok 5

Krídelká prilepíme tavnou pištoľou alebo obojstrannou lepiacou páskou.

Svetlušky z kinder vajíčok 6

Nakoniec svetluškám namaľujeme tváričky, vsunieme ich na svetelnú reťaz a veselá dekorácia je hotová.

Svetlušky z kinder vajíčok 7

Svetlušky môžeme zavesiť na krík, stromček, do okna alebo zábradlie balkóna alebo terasy.

Svetlušky z kinder vajíčok - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.