Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup

Inšpirovaná postupmi na veľkonočných zajacov som si aj ja jedného vyrobila. Zaujal ma zajac zo sena, ale seno som nemala. Mala som však plný kôš drevenej slamy, tak som to skúsila z toho a podľa mňa to celkom vyšlo. Zajac má výšku cca 20 cm.

Na veľkonočného zajaca som použila:

  • papier z časopisu (3 dvojstrany)
  • drevenú slamu* 
  • kúsok výkresu
  • lepidlo na papier
  • špáradlá a špajdľu

 *dekoračná drevená slama - dlhé drevené hobliny, ktoré sa používajú na výstieľku krabíc ale na zdobenie a tvorenie. 

K zajacovi som vyrobila aj veľkonočný veniec z drevenej slamy.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 1

Z papiera som vyrobila dve gule. Na menšiu guľu (priemer 5 cm) som použila 1 dvojstránku z časopisu, na väčšiu guľu (polomer 7 cm) som použila 2 dvojstránky. Netreba sa báť, že by sa vám nepodarilo vytvarovať guľu, ide to samé. Aby guľa držala pokope, omotáme ju niťou. Vôbec sa nemusíte trápiť ako to vyzerá, zakryjete to slamou, môže to byť úplne hocijaké.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 2

Potom prišla fáza, ktorej som sa obávala, ale zbytočne. Neviem ako so senom, ale so slamou sa papierové gule obaľovali dobre.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 3

Gule so slamou treba tiež omotať niťou. Tu už môžete trošku precíznejšie motať, aby ste nemali niekde priveľa nite a inde zas nič. Ale nie je to zložité a ak si vyberiete niť, ktorá sa podobá na farbu slamy, tak sa nemusíte veľmi trápiť.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 4

Rozhodla som sa zajaca nelepiť, ale skladať, preto som uši urobila „napichovacie“.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 5

Základ uší som vystrihla z výkresu, každé ucho dvakrát, medzi vrstvy som lepidlom na papier vlepila špáradlá.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 6

Uši tiež obalíme slamou a omotáme niťou.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 7

Telo a hlavu som spojila špajdľou. Predtým ako napichnete telo a hlavu na špajdľu, predvŕtajte si dierku tenkou pletacou ihlicou, lebo špajdľou to nepôjde len tak jednoducho. To isté platí pre uši, najskôr do hlávky predvŕtajte dierky.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup 8

Samozrejme, môžete použiť aj tavnú pištoľ, to je už len na vás.

Veľkonočný zajac z drevenej slamy alebo sena - postup - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Tak to by som povedala, že je nielen super zajac ale aj vynikajúca recyklácia. Niečo, čo už doslúžilo ešte poteší ÁnoÁno

Ďakujem;) K tej slame som prišla pred Vianocami, obchodný partner mi poslal prútený kôš s domácimi potravinami, ktoré boli poukladané v slame. Bol to najlepší darček! Krásny kôš, fajnové jedlo a ešte aj slama. Kôš mám na huby a nákupy, slamu postupne zlikvidujem na tvorenie. Jedlo padlo za obeť hneď;))))

no teeeda,Dzenuska! MrkámFešák recy zajačik! a konečne viem,ako sa to čudo volá Váľam sa od sm

ja som to doteraz brala len za hobliny. ak sa mi dostanú pod ruky,skúsim tohto fešáčika (clap)Chichocem sa

moga, ja som tiež googlila hobliny a pregooglila som sa k drevenej slame:))) Aspoň neumrieme neinformované:)) 

Ešte taký drobný postreh, ja mám doma dva druhy slamy - tenkú a hrubšiu. Musím povedať, že lepšie sa robí z tej tenšej, tá hrubšia je fakt dobrá len na to, že ňou niečo vypcháš. 

Váľam sa od smVáľam sa od smVáľam sa od smVáľam sa od smto bolo dobré (clap)(clap)(clap)

snáď neumrieme neinformované Áno ja som v sobotu hľadala niečo so záhradou, googli mi hodil článok s rôznymi záhradnými dekoráciami/vo francúzštine/....a tam nový výraz...gabino.../to si ľahko zapamätám,veď moji českí kolegovia ma často tak volajú Váľam sa od sm/

Hľadám v slovníku,nič. Potom som prišla na to /vďaka kontextu a obrázkom/,že to bude prebraté slovo z anličtiny a že vlastne tak sa odborne volá ten hnusný plot,čo v našej ulici nedávno spravil Pán Podnikateľ Váľam sa od sm- jednoducho popísané medzi dvoma ako keby drôtenými vertikálnymi "vrstvami/plotmi" sú nahádzané kameneVáľam sa od sm. Tá konštrukcia sa volá gabino a samotný plot gabino plot. 

Čo sa týka slamy - môj kvetinár mi práve na to sa sťažoval,že nie je slama ako slama. KvietokChcela som od neho konečne slamené základy na vence a vravel,že z toho,čo vyfasoval na jeseň sa zle pracuje,tohto roku už pôjde do toho družstva,odkiaľ brával,aj keď je to ďalej...Slnko

Moga, ten plot sa vola gabion..Mrkám..trosku si si urobila vtipnu presmycku..MrkámChichocem sa

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.