Zajačik bez šitia

Na zajačika budeme potrebovať: jutovinu - ja som rozstrihala vrece, šablónu  - vytlačila som z netu, nožnice, fixku, tavnú pištoľ, duté vlákno na vyplnenie zajačika, trocha vlny z ktorej urobíme chvostík, farebné mašle, hrubší špagát.

Zajačik bez šitia 1

Jutovinu si preložíme na polovicu a obkreslíme šablónu, následne vystrihneme. Budeme mať tak k dispozícii 2 rovnaké diely zajačika jeden na druhom.

Zajačik bez šitia 2

Tieto dva rovnaké diely po obvode spojíme tavnou pištoľou. Lepidlo nanášame cca 0,5 cm od kraja. Nesmieme zabudnúť nechať otvor na vyplnenie zajačika dutým vláknom.

Zajačik bez šitia 3

Po naplnení spojíme tavnou pištoľou aj otvor, ktorý sme si nechali voľný.

Zajačik bez šitia 4

Z vlny vytvoríme chvostík. Vlnu som omotávala na troch prstoch, potom stiahla z prstov a v strede zviazala. Boky som prestrihla a vznikol brmbolec.

Zajačik bez šitia 5

Chvostík prilepíme tavnou pištoľou na telo zajačika.

Zajačik bez šitia 6

Nakoniec prilepíme mašľu a medzi ušká zajačika prilepíme uško zo širšieho špagátu, aby sme ho mohli zavesiť.

Zajačik bez šitia - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

super návod ÁnoÁno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.