Náhrdelník Nastenka

Keď máte dobrú kamošku, tak vám možno tiež vyšije vzor na plsť ÚsmevÚsmev. A vy už potom za pár minút dokončíte nový náhrdelník. Ak to zvladnete samé, tak o to lepšie.

Budete potrebovať plsť, kúsok látky na vyšívanie typu panama, bavlnky (Perlovka), pár drobných korálikov, niť, ihlu, tavnú pištoľ a kúsok stužky na zaviazanie.

Ak chcete vyšívať krížikovú výšivku na plsť alebo inú látku bez jasnej osnovy (riadkov), môžete si pomôcť kúskom panamy prípadne perličky. Je to špecialna látka na vyšívanie, na ktorej sa dajú počítať nite. Kúsok tejto látky si pár stehmi prichytíte k podkladu a vyšívate podľa vzoru. Keď výšivku dokončíte, tak postupne vytiahnete všetky nite z pomocnej látka. Doslova ju vypárate.

Dokončiť náhrdelník vďaka tavnej pištoli už bude hračka.

 

Náhrdelník Nastenka 1

Hotový náhrdelník

Náhrdelník Nastenka 2

Vzor, ktorý vyšívame krížikovou výšivkou aj s rozdelením farieb

Náhrdelník Nastenka 3

Prichytenie kúsky vyšívacieho podkladu k plsti

Náhrdelník Nastenka 4

Postupné vyšívanie vzoru

Náhrdelník Nastenka 5

Vystrihneme želaný tvar a prišijeme drobné korálky

Náhrdelník Nastenka 6

Z plsti vystrihneme ešte jeden rovnaký tvar náhrdelníka.

Náhrdelník Nastenka 7

Pomocou tavnej pištole vlepíme stužky na zaviazanie a zlepíme spolu

Náhrdelník Nastenka 8

Hotový náhrdelník

Náhrdelník Nastenka - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

No toto je jedna úžasná a originálna záležitosť. Myslela som, že som videla všetko, ale teda medzery mám stále:) Geniálne! 

ÁnoÁno

Prekrásny a jedinečný šperk Srdce

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.