Háčkovaná prekrížená čelenka

Pri tomto type čelenky nejde o presný počet očiek ani o presný vzor. Dôležité je správne  zošitie. Ja som sa rozhodla pre háčkovanú verziu. Vyberte si vhodnú vlnu, príslušný háčik a môžete sa pustiť do práce.

Ja som mala po ruke priadzu Alize extra. Háčkovala som z dvojitej priadze, háčik č. 4,5.

Na začiatok zmerajte obvod hlavy cez miesta, kde sa nosieva čelenka. Uháčkujete retiazku rovnako dlhú. Snažte sa háčkovať voľnejšie očká, aby nebol kraj príliš pevný.

Prvý riadok háčkujeme dlhé stĺpiky. V ďalších riadkoch háčkujeme dlhé stĺpiky za zadnú nitku. Počet riadkov závisí od veľkosti čelenky, pravdepodobne bude stačiť 7-10 riadkov. Ideálne je vyskúšať.

Ďalej postupujeme podľa obrázkov. Oba konce budúcej čelenky zložíme na polovicu, striedavo zasunieme do sebe a zošijeme. Nakoniec začistíme konce a je hotovo

Ak chcete radšej pletenú čelenku, tak skúste napríklad šálový vzor, jednoduchý plastický vzor, hráškový vzor alebo akýkoľvek iný. Každá čelenka bude originálna.

Háčkovaná prekrížená čelenka 1

Hotová háčkovaná čelenka s prekrížením v strede.

Háčkovaná prekrížená čelenka 2

Háčkujeme dlhé stĺpiky za zadnú nitku.

Háčkovaná prekrížená čelenka 3

Šírka hotovej čelenky je cca 10-12 cm.

Háčkovaná prekrížená čelenka 4

Oba konce zložíme na polovicu a vložíme do seba podľa obrázku.

Háčkovaná prekrížená čelenka 5

Všetky 4 časti spolu pevne zošijeme a nakoniec začistíme konce.

Háčkovaná prekrížená čelenka - foto postup

Fotopostupy: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.