Korálková vianočná guľa

Máte každý rok rovnako ozdobený stromček Chcelo by to zmenu? S korálkami vykúzlite zo
starých ozdôb originálne vianočné gule. Môžete ich doplniť hviezdičkami, ktoré vytvoríte
rovnakým spôsobom.

Potrebujeme:

  • plastovú vianočnú guľu
  • ihlu na koráliky
  • niť na navliekanie (Nymo, Fireline)
  • korálky v dvoch veľkostiach (vhodné sú Toho11 a Toho 8)
  • trubičkové korálky

Ako vyrobiť vianočnú guľu z korálok

Korálková vianočná guľa 1

Korálková vianočná guľa 2

Navlečieme si 1 menšiu korálku a niť ňou 2-krát prevlečieme. Aby sa nám nešmýkala a nevyvliekla, môžeme ju zaistiť uzlíkom.

Korálková vianočná guľa 3

K prvej korálke navlečieme ešte 3 menšie a 4 väčšie korálky.

Korálková vianočná guľa 4

4 väčšie korálky uzavrieme do kruhu tak, že prvou z nich prevlečieme niť ešte raz.

Korálková vianočná guľa 5

Ďalej pokračujeme striedavo: 4 menšie korálky, 4 väčšie korálky - uzavrieme ich do kruhu. Takto postupujeme kým nebudeme mať 6 rovnakých skupín.

Korálková vianočná guľa 6

Všetko spojíme do kruhu tak, že uvoľníme niť z prvej korálky a oba konce pevne zviažeme. Ihlu s niťou prevlečieme korálkami v kruhu, aby nám vychádzala z vrchnej korálky (rovnako, ako na obrázku č. 3). Urobíme druhý rad: 1 menšia korálka, 1 trubička, 1 menšia korálka; 4 väčšie korálky uzavrieme do kruhu; 1 menšia korálka, 1 trubička, 1 menšia korálka.

Korálková vianočná guľa 7

Skupinku pripojíme do najbližšej vrchnej korálky. Zopakujeme ešte 5-krát. Aby sme mohli začať robiť 3. rad, musí-me ešte prejsť cez 1 menšiu korálku, 1 trubičku, 1 menšiu korálku a skupinu štyroch väčších; niť musí aj v tomto prípade vychádzať z hornej korálky.

Korálková vianočná guľa 8

Tretí rad robíme rovnako ako druhý, no namiesto 1 menšej korálky dávame 2, teda nasledovne: 2 menšie korálky, 1 trubička, 2 menšie korálky; 4 väč- šie uzavrieme do kruhu; 2 men-šie korálky, 1 trubička, 2 menšie korálky – prejdeme do najbližšej vrchnej korálky. Opakujeme ešte 5-krát, tak dokončíme tretí rad. Na dokončenie pridáme ešte dva rady. Štvrtý rad je rovnaký ako tretí a piaty rad je rovnaký ako druhý. Opäť sa musíme dostať do najvyššej korálky zo skupiny štyroch väčších. „Sieťku“ navlečieme na guľu, tak aby jej „hrdlo“ bolo v strede prvého kruhu. Sieťku uzavrieme tak, že medzi vrchné korálky zo skupiny väčších korálok dáme vždy po 4 menšie, celé to dobre stiahneme a kruhom prejdeme ešte raz. Urobíme uzol a niť ešte poprevliekame hore-dole po korálkach („zašijeme“ ju) a potom ju odstrihneme.

Korálková vianočná guľa - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Veľmi pekná práca (clap)(clap)(clap)Áno

Jeej, tuším už viem, čo s mojimi korálkovými prebytkami. Vďaka za nápad.

áno, Dáška, na míňanie prebytkov je to úplne ideálne

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.