Ako preniesť servítku na tričko, vylepšite tričko servítkovou technikou

Hľadáte tričko a nikde neviete kúpiť to správne? Alebo len chcete stráviť spoločný čas s deťmi pri výrobe originálneho módneho kúsku?

Skúste si jednoducho vyrobiť tričko pomocou servítkovej metódy.

Potrebujeme: biele alebo veľmi svetlé tričko, lepidlo na servítkovú techniku, vhodnú servítku, farba na textil s trblietkami, kartón ideálne veľkosť A4, papier na pečenie

1. Ideálne biele tričko operieme a prežehlíme.

2. Do vnútra trička vložíme kartón, aby sa nám tričko nezlepilo.

3. Priložíme si servítku, označíme jej veľkosť. Vyznačenú plochu trička bez servítky aj s pridaním cca 1cm na okrajoch natrieme lepidlom. Vrchnú vrstvu servítky (prípadne vybraný motív) priložíme na tričko a opatrne popritláčame. Môžeme si pomôcť čistou hubkou alebo mäkkým štetcom

4. Opatrne pretrieme ešte raz povrch obrázka lepidlom. Necháme usušiť

5. Po cca 12 hodinách priložíme papier na pečenie a prežehlíme.

6. Celé tričko vrátane obrázka dokončíme napríklad pomocou trblietkovej farby

Tip: Ak chcete preniesť servítku na tmavé tričko, odporúčam najskôr príslušnú plochu vybieliť Savom. Ďalšia možnosť je prilepiť servítku najskôr na vlizelín a až ten prilepiť na tričko.

Redakčne spracované podľa postupu uverejneného pri pôvodnom príspevku

Ako preniesť servítku na tričko, vylepšite tričko servítkovou technikou - foto postup

Fotopostupy: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.