Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami

Ak vás baví vyrábanie vianočných dekorácii, môžete spolu s deťmi vyskpšať zvončeky z malých kvetináčov zdobené servítkami, Postup je trochu náročnejší na čas, vrstvy farby musia chvíľu schnúť. Ideálny projekt na upršanú sobotu.

Potrebujeme malé keramické zvončeky vhodných tvarov, bielu akrylovú farbu, lepidlo na papier, vhodný lak, vianočné servítky s drobným motívom, kúsok pedigu alebo vhodný krúžok, krevenú korálku.

Zvonček z vnutra aj zvonku natrieme akrylovou farbou. Jednu vrstvu musíme robiť dva krát, aby sme mohli budúci počas schnutia odložiť. Farbu môžeme natierať štetcom alebo nanášať napríklad hubkou na riad - jej molitanovou časťou. Na dôkladné prekrytie potrebujeme aspoň 2 vrstvy farby.

Z vianočnej servítky vystrihneme  vhodný tvar. Veľkosť motívu prispôsobíme veľkosti budúceho zvončeka.

Lepidlom na papier, prípadne originál lepidlom na servítkovú techniku natrieme plochu zvončeka. Z vystrihnutého motívu odstránime dve vnútorné vrstvy papiera a vystrihnutý motím opatrne prilepíme na kvetináč. Pri zarovnávaní motívu si môžeme pomôcť čistým suchým štetcom. Po zaschnutí zvonček prelakujeme vhodným lakom.

Na koniec napríklad z kúska pedigu zhotovíme uško a zavesenie srdiečka zvončeka. Podľa obrázka asi 30 sm kúsok pedigu stočíme, konce zasunieme do odtokovej dierky, zaistíme priečne proti vypadnutiu a na konce navlečieme korálku ako srdce zvončeka. Ozdobíme vhodnou mašličkou.

Tento zvonček je trochu ťažší a tak nie je vhodné ho vešať na stromček. Skôr poslúži ako stojaca dekorácia

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami 1

Hotové zvončeky z rôznych malých kvetináčov

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami 2

Terakotový kvetináčik

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami 3

Postupne nanesieme aspoň dve vrstvy akrylovej farby. Ideálne je biela alebo slonovinová farba. Farbu môžeme nanášať štetcom alebo hubkou

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami 4

Po usušení farby natrieme plochu zvončeka lepidlom a nanesieme vzor zo servítky, ktorý zbavíme dvoch vnútorných vrstiev papiera. Môžeme využiť drobné vzory, obrubu. Po usušení celý zvonček prelakujeme vhodným akrylovým lakom.

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami 5

Z kuska pedigu natočíme krúžok podľa obrázku. Necháme konce dlhé cca 10 cm a prevlečieme ich cez odtokový otvor.

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami 6

Krúžok zaistíme vo vnútri kúskom pedigu (ružovo označený) a na konce navlečieme vhodnú drevenú korálku

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami 7

Nakoniec uviažeme mašličku a zvonček je hotový.

Zvončeky z kvetináčov zdobené servítkami - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.