veľké upratovanie alebo myška pre Mišku :-)

Asi to pznáte, každý má v dome priestor, kde sa odkladá všetko prepotrebné nepotrebné. U nás je takým miestom pivnica. A keď to tam vyzerá už tak, že animátori by to stvárnili ako Miki-mausa, ktorý otvára dvere a všetko sa na neho vyvalí ...., vtedy prichádza čas na veľké upratovanie. Ale vyzerá to asi tak, že veci sa zase len prekladajú, všetko ľutujeme vyhodiť, lebo všetko sa ešte zíde. Pri takomto upratovaní moja vnučka narazila na klietku. Nález hoden pokladu, hneď sa ocitol v detskej izbe a Miška pátrala po pôvode. Vysvetlila som jej, že v tej klietke kedysi jej maminka chovala pieskomilov. Čo to je? No to je taká myška. Myška, to mňa maminka chovala v klietke? No nie teba Miška ale také malé zvieratko, čo sa na myšku podobá.  Aha, tak aj ja chcem takú myšku. Vysvetlila som jej, že ona je u mňa len niekedy a o také zvieratko sa treba starať, kŕmiť, čistiť klietku ...

Prvý týždeň sa starala len o imaginárne zvieratko, "akože". Potom chcela už ozajstné zvieratko. Takým začiatočným kompromisom, aby sa naučila o zvieratko starať, bola myška-plyška, ktorú som jej ušila, aby ukázala svoju zodpovednosť. Možno máte podobné skúsenosti, alebo ak chcete svojim deťom (vnúčencom) spraiť radosť, možno náš návod pomôže, a myšku si tiež môžete ušiť :-)

Tak veľa radosti so zvieratkami i vnúčatkami vám prajeme :-)

Miška, babina a myška-plyška

veľké upratovanie alebo myška pre Mišku :-) 1

klietka s myškou-plyškou

veľké upratovanie alebo myška pre Mišku :-) 2

strih, všetky dieliky striháme 1x, ušká 4x

veľké upratovanie alebo myška pre Mišku :-) 3

potrebný materiál: sivý zamat, sivá ba látka, šnúrka na chvostík, duté vlákno, textilné farby

veľké upratovanie alebo myška pre Mišku :-) 4

naša myška-plyška

veľké upratovanie alebo myška pre Mišku :-) - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Jéj ta je úžasná Áno

Kamilka, ďakujem veľmi pekne :-)

Krásna myška s príbehom:) 

ÁnoÁnoÁnoKvietokKvietokKvietokSlnkoSlnkoSlnko(clap)(clap)(clap)marta

Ďakujem vám ÚsmevKvietok

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.