Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera

Inšpirácia s mini postupom na veľkonočné tvorenie s deťmi. Martinka sa trošku hrala počas prázdnin. Všetko sú to veľmi jednoduché veci, stačí sa hrať. Inšpirovali sme sa na nete. Úsmev

Potrebujeme:

rolky z toaletného papiera, farebný papier, nožnice, lepidlo, fixy a veľa fannázie a chuti na tvorenie Úsmev

 

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 1

Veselí zajačikovia z roliek na toaletný papier.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 2

Vystrihneme si pás farebného papiera o šírke zdopovedajúcej výške rolky, tak aby ho s malým presahom obalil. Nakreslíme si na papier primerane veľké uši, kruh, presahujúci spodnú časť rolky a labky.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 3

Rolku obalíme papierom a presah zalepíme. K spodne časti prilepíme kruh a k nemu labky podľa obrázka.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 4

K ušiam si vystrihneme menšiu verziu z papiera ružovej farby a prilepíme na uši. Uši môžeme zlepiť aj medzi sebou, tak aby sa zľahka prekrývali.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 5

Uši prilepíme z vnútra rolky podľa obrázka. Oči si môžeme buď vytlačiť a vystrihnúť, alebo preddkresliť a vystrihnúť, alebo domaľovať spolus ňufákom a fúzmi.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 6

Iného zajačika môžeme spraviť tak, že hlavičku, prilepíme v dolnej časti. Vystrihneme si kruh, dve uši a labky podľa obrázka (dva polkruhy). Uši a labky prilepíme ku kruhu.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 7

Na hlavičku prilepíme oči, dokreslíme ňufák a labky a prilepíme ju k oblepenej rolke. Ako chvostík prilepíme bamguľku z vaty.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 8

Podobným spôsobom môžeme spraviť aj kuriatko. Zobáčik spravíme z oranžového kosoštvorca zloženého napoly. Nožky budú trochu iné.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera 9

Podľa vlastnej fantázie, môžeme z rolky roztrihnutej na polovicu spraviť košíček. A ešte malá inšpirácia na kohútika z vajíčka.

Veľkonočné tvorenie z roliek z toaletného papiera - foto postup

Fotopostupy: 

Komentáre

Perfektné!:)

Milé (clap)(clap)(clap)Áno

 

tie sú roztomilé Srdce

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.