Vianočné ozdoby zo starej knihy

Žiadna veda, zvládnete aj s deťmi. Ak nemáte starú knihu, môžete použiť hocijaký papier. Dokonca je iný typ papiera pri tvorení s deťmi aj lepší, lebo papier starej knihy je zákerná vec, dosť zle sa s tým robí. Ale je to také pekné, že som sa neovládla:) A nie, nie je mi ľúto tej knihy. Ja ju porcujem už dlho.:)

Potrebujeme:  papier, nožnice, šnúrku, lepidlo, korálky

 

Vianočné ozdoby zo starej knihy 1

Potrebujeme tri stránky knihy. Podľa toho, akú veľkosť ozdoby chceme, musíme prispôsobiť aj veľkosť stránok. Je to jednoduché, šírka stránky je polomer ozdoby.

Vianočné ozdoby zo starej knihy 2

Poskladáme si tri vejáriky, zlepíme ich najskôr každý zvlášť a potom dokopy. Šnúrku vlepíme medzi dva vejáriky. Výhodou papiera starej knihy je, že hocijaké najobyčajnejšie lepidlo drží ako hluchý dvere:)

Vianočné ozdoby zo starej knihy 3

Hotová papierová ozdoba zo starej knihy.

Vianočné ozdoby zo starej knihy 4

Anjelika som robila z celých stránok, ale ak by ste mali väčšiu knihu, tak treba ubrať, lebo budete mať obra a nie anjelika. Poskladáme papiere na harmoniku. Najskôr prilepíme krídla (viď foto vľavo) a až potom vlepíme medzi oba diely šnúrku s korálkou.

Vianočné ozdoby zo starej knihy 5

Hotový papierový anjel zo starej knihy.

Vianočné ozdoby zo starej knihy - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.