Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok

Potrebujeme kruh cca 12cm z pevného papiera a vhodné šnúrky. Môžu byť napríklad vyšívacie bavlnky, mulinky alebo saténové stužky či zvyšky vlny. Od hrúbky šnúrok závisí aj hrúbka výslednej práce. na konci môžeme náramok iba zauzliť, pripojiť bižutérne zapínanie alebo ukončiť gombíkom

Na pletenie potrebujeme 7 šnúr, ideálne 2 kontrastné farby. Jeden koniec zauzlujeme, prípadne vytvoríme slučku, alebo pripojíme krúžok z bižutérneho zapínania.

Z tvrdého papiera, prípadne kartónu vystrihneme kruh s priemerom cca 12cm. Rovnomerne ho rozdelíme na osem častí. Vrch zastrihneme podľa obrázka do hlbky asi 1cm a stred prepichneme napríklad ihlicou na pletenie.

 

Pletenie hravo zvládnu aj deti. Samozrejme, výsledná farebná kombinácia môže byť aj odvážnejšia.

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 1

Náramok pletený z mulinky

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 2

Kruh z pevného papiera rozdelíme na 8 častí. Na vrchu zastrihneme vždy 1 cm a stred prepichneme napríklad hrubou ihlicou na pletenie, šrobovákom alebo nožnicami

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 3

Dĺžka prameňa pre náramok, z ktorého pletieme je cca 45-50cm. Koniec zaistíme uzlom. Ak plánujeme náramok upevniť zviazaním, tak koniec necháme dlhší

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 4

uzlík prevlečieme cez stred kruhu a jednotlivé vlákna rozložíme podľa obrázka. Jedno políčko ostáva voľné. Vlákno označené zelenou bodkou presunieme do voľného zárezu (označené červenou bodkou).

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 5

Znova vlákno označené zelenou bodkou presunieme do voľného výrezu. Posúvame sa vždy tak, že zoberieme tretie vlákno od vošnej pozície v smere hodinových ručičiek. Alebo naopak, ale stále rovnako :)

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 6

Opakujeme - tretie vlákno v smere hodín do voľného priestoru

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 7

A stále to isté. Na rube sa začne vytvárať vzor náramku. Uzlík jemne poťahujeme, aby boli nite stále jemne natiahnuté.

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 8

Podľa obvodu zápästia vytvoríme potrebnú dĺžku a zložíme z pomocného kruhu.

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 9

Koniec môžeme zaistiť uzlíkom alebo napríklad gombíkom, ktorý bude zároveň slúžiť ako zapínanie.

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok 10

Koniec nite môžeme zaistiť kvapkou lepidla. Ak použijeme hrubšie vlákna a upletieme viac, môžeme vytvoriť aj náhrdelník.

Ako jednoducho vyrobiť kumihimo náramok - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Mile :)

úžasné (clap)Kvietok

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.